Samsung Galaxy Note 2 od 1 października w Wielkiej Brytanii

Samsung Galaxy Note 2 od 1 października w Wielkiej Brytanii

Samsung Galaxy Note 2 od 1 października w Wielkiej Brytanii

Jak donosi serwis SlashGear, od pierwszego października na terenie Wielkiej Brytanii będzie można kupić smartfon Samsung Galaxy Note 2. Urządzenie będzie dostępne w oficjalnym sklepie koreańskiego producenta w centrum handlowym Westfield Stratford City w Londynie oraz w ofertach najważniejszych operatorów komórkowych. W Zjednoczonym Królestwie niedawno uruchomiono nową sieć 4G o nazwie Everything Everywhere, ale ponieważ specyfikacja tabletofonu nie wzmiankuje wsparcia dla LTE, nie wiadomo, czy do jej portfolio trafi Note 2.

Samsung Galaxy Note 2 to jedno z najnowocześniejszych urządzeń na rynku. Został zaprezentowany na wrześniowych targach IFA 2012 w Berlinie i od tego czasu branża oczekuje jego pojawienia się w sklepach. Dzisiejsze informacje budzą nadzieję na rychłą premierę; skoro w Wielkiej Brytanii pojawi się w październiku, a w Stanach Zjednoczonych w listopadzie, w Polsce możemy się go spodziewać w okresie przedświątecznym lub po Nowym Roku. Cena Galaxy Note 2 najprawdopodobniej wyniesie 639 euro, ale ta informacja wciąż wymaga potwierdzenia.

5,5-calowy tabletofon Samsunga może pochwalić się specyfikacją obejmującą wyświetlacz Super AMOLED HD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (HD 720p), czterordzeniowy procesor Samsung Exynos 4412 1,6GHz, 2GB RAM, system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean, aparat cyfrowy 8 Mpix z diodą LED, kamerę internetową 1,9 Mpix, 16/32/64GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD i akumulator 3100 mAh.

via The Verge