Galaxy Note 2 wkrótce otrzyma Androida 5.0 Lollipop (Galaxy Alpha i Galaxy S5 mini również) | Tabletowo.pl

Galaxy Note 2 wkrótce otrzyma Androida 5.0 Lollipop (Galaxy Alpha i Galaxy S5 mini również)

Dołącz do dyskusji 0

Android Lollipop jest jedną z najważniejszych wersji tego systemu. Edycja 5.0 wprowadziła sporo nowości, usprawnień oraz odświeżony wygląd interfejsu, zgodny z filozofią Material Design. Dotychczas trafił na pokład kilkudziesięciu urządzeń mobilnych. Już wkrótce ich lista powiększy się o kilka modeli Samsunga: Galaxy Note 2, Galaxy Alpha oraz S5 mini.

Według danych z fińskiej oraz duńskiej oficjalnej strony producenta, aktualizacja dla wyżej wymienionych smartfonów trafi na ich pokład w drugim kwartale tego roku. Myślę, że nastąpi to już w kwietniu. Co wniesie ta aktualizacja?

Nowa wersja systemu doda nowe środowisko uruchamiania aplikacji (ART – Android RunTime), zoptymalizowane oszczędzanie energii (Project Volta), możliwość wyświetlania powiadomień na ekranie blokady oraz „spłaszczony” wygląd. W dodatku Samsung Galaxy Note 2, Galaxy Alpha oraz Galaxy S5 mini otrzymają nowszą wersję TouchWiza, znaną np. z S5 po aktualizacji.

Oznacza to zmianę dominującego koloru w interfejsie – więcej bieli, a mniej czerni, delikatnie zmodernizowany pasek powiadomień, całkowicie nowe aplikacje odtwarzacza muzyki oraz galerii. Zastanawiam się tylko, jak ten update wpłynie na czas pracy wspomnianych smartfonów. Mam nadzieję, że Koreańczycy odpowiednio dopracują oprogramowanie pod tym względem.

Sporym zaskoczeniem jest ciągłe wsparcie dla leciwego już Galaxy Note 2, który jest obecny na rynku od września 2012 roku. Ode mnie spore gratulacje dla Samsunga. Jedyne smartfony z tamtych lat, które wciąż są aktualizowane, to Sony Xperia Z oraz iPhone 5.

Jestem ciekaw, ile jeszcze aktualizacji otrzyma S5 mini. Czy będzie wspierane równie długo, co jego starszy brat? Zastanawia mnie również, dlaczego tak długo trwało przygotowanie oprogramowania dla Alphy, która należy do wyższej klasy smartfonów. Myślę, że wynikało to z chęci dopracowania softu.

Ciekawe które kolejne modele Koreańczyków otrzymają Androida Lollipopa. Sądzę, że do tego grona wkrótce będzie można zaliczyć np. Galaxy Ace 4 czy Galaxy K zoom. Mam nadzieję, że przyszłe statystyki systemu od Google pokażą, że „lizak” wreszcie jest bliżej KitKata.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona