Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+

Samsung Galaxy Note 10+ zgarnia najwyższe oceny za jakość ekranu oraz aparatu foto

Flagowy Galaxy Note 10+ od Samsunga to absolutny „top of the top”, jeśli chodzi o jakość zastosowanych podzespołów. Te kluczowe, takie jak ekran czy aparat fotograficzny, zebrały znakomite recenzje od specjalistów zajmujących się na co dzień testowaniem tych elementów.

Ekran

Raczej nie ma nic dziwnego w tym, że Samsung Display postarał się oddać mobilnemu działowi firmy najlepszy dostępny ekran. Testy Display Mate wykazały, że choć poprzednik Note’a 10 zawiesił poprzeczkę wysoko, to nowy flagowiec Samsunga zdołał ją przeskoczyć. Świetny panel OLED zyskał na jakości obrazu i wierności wyświetlanych kolorów. W tym celu Samsung wdrożył fabryczną, precyzyjną kalibrację wyświetlacza. Padł też rekord – szczytowa jasność osiągnęła 1308 nitów, co jest 25-procentowym wzrostem w porównaniu do Galaxy Note 9. Oznacza to, że nowy Note powinien zapewnić naprawdę dobrą widoczność nawet w nasłonecznionych miejscach.

Reklama

Display Mate przydzielił Note 10+ ocenę A+ ze względu na najwyższe wyniki w 13 kategoriach, w tym za najwyższą luminację i dokładność kolorów. Doceniono także zmniejszenie ilości potencjalnie szkodliwego niebieskiego światła o 37,5 procent w porównaniu do Galaxy Note 9, bez naruszania szerokiej gamy kolorów.

Aparat w Galaxy Note 10+

Do tej pory na szczycie fotograficznego rankingu DxOMark znajdował się Huawei P30 Pro, prezentując świetne możliwości i wysoką jakość zdjęć. Testowany Note 10+ 5G zdołał go przeskoczyć o jeden punkt, wskakując na pierwsze miejsce z łącznym wynikiem 113 punktów. W zestawieniu przednich aparatów, ten zamontowany we flagowcu Samsunga także zajął pierwsze miejsce, zyskując 99 punktów. Różnice między wersją 5G a „zwykłą” polegają tylko i wyłącznie na odrobinę ulepszonych algorytmach przetwarzania obrazu w tej pierwszej odmianie.

Szeroki zakres dynamiczny pomaga zachowywać dużo szczegółów nawet podczas robienia zdjęć obiektów mocno kontrastujących z tłem. Przy wykonywaniu fotografii z dwukrotnym przybliżeniem, udaje się zachować wysoki poziom szczegółowości. Nieco szersza przysłona (f/2.1) w porównaniu z Galaxy S10 5G (f/2.4) skutkuje trochę lepszym tworzeniem efektu rozmytego tła, zwłaszcza w pomieszczeniach i w słabszym świetle.

Zdolności wideo Note’a 10+ też zostały docenione. Osiągnął on najwyższy wynik w postaci 1o1 punktów. DxOMark chwalił poziom szczegółowości w filmach 4K i dobry autofocus z funkcją śledzenia obiektu.

Zobaczymy, jak długo Samsung Galaxy Note 10+ 5G zdoła się utrzymać na szczycie rankingu. Wszak przed nami wyczekiwane premiery smartfonów Huawei Mate 30 Pro oraz Pixel 4 od Google.

Samsung Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+. Dwa rozmiary i magiczny rysik (pierwsze wrażenia)

źródło: DisplayMate, DxOMark