Samsung Galaxy Note 10.1 z czterordzeniowym procesorem 1,5GHz i nowym układem graficznym 16

Samsung Galaxy Note 10.1 z czterordzeniowym procesorem 1,5GHz i nowym układem graficznym

Samsung Galaxy Note 10.1 z czterordzeniowym procesorem 1,5GHz i nowym układem graficznym 17

Z tabletem Samsung Galaxy Note 10.1 spotkaliśmy się na targach Mobile World Congress 2012. Wtedy zrobił na nas dobre wrażenie, niczym Galaxy Note na sterydach i hormonach wzrostu. Jego specyfikacja nie pozostawiała wiele do życzenia i zapewniała zadowalająco płynną pracę systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Od wrześniowej prezentacji minęło jednak kilka miesięcy, podczas których Samsung nie próżnował. Jak wynika z wpisu opublikowanego przez Nordic Hardware, Galaxy Note 10.1 zostanie wyposażony w czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,5GHz i nowy układ graficzny.

Portal Nordic Hardware opublikował wyniki testu wydajnościowego starszego brata Galaxy Note. Wyraźnie widać, że częstotliwość taktowania czterordzeniowego procesora Exynos 4412, w który wyposażono tablet, została podniesiona z 1,4GHz do 1,5GHz. O ile ta różnica nie będzie odczuwalna przez przeciętnego użytkownika, tak nowy układ graficzny, najprawdopodobniej Mali-604T, jak najbardziej. Udoskonalony chip przełoży się na płynność działania systemu, lepsze osiągi i ładniejszą grafikę w grach trójwymiarowych. Co ciekawe, według testu wydajnościowego, nowa wersja Samsunga Galaxy Note 10.1 będzie szybsza od niedawno zaprezentowanego smartfonu Galaxy S III.

Samsung Galaxy Note 10.1 z czterordzeniowym procesorem 1,5GHz i nowym układem graficznym 18

Tablet Samsung Galaxy Note 10.1, oprócz nowego procesora i układu graficznego, wyposażono w 10,1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800, który można obsługiwać za pomocą dołączonego do zestawu rysika S-Pen, 1GB pamięci operacyjnej RAM, Wi-Fi, 3G, aparat cyfrowy 3 Mpix, kamerę internetową 2 Mpix i czytnik kart microSD, dzięki któremu będzie można rozszerzyć 16GB, 32GB lub 64GB wbudowanej pamięci ROM.

via Nordic Hardware

Obserwuj nas