Fot: Samsung

Ten Samsung nie trafi do Polski, chociaż wszyscy tak mówią

Samsung zaprezentował właśnie nowy smartfon. W przeszłości nic na jego temat nie słyszeliśmy, toteż jego debiut można uznać za pewnego rodzaju niespodziankę. Ciekawostką jest natomiast jego rzekoma dostępność na polskim rynku. Jednak – wbrew wielu opiniom – model ten nie zawita do Polski. Czy mamy czego żałować?

Samsung Galaxy J7 2017 zadebiutował na rynku już jakiś czas temu, razem z Galaxy J5 2017 i Galaxy J3 2017. Wygląda jednak na to, że firma z Korei Południowej postanowiła wskrzesić do życia zeszłoroczną edycję urządzenia, bowiem na dobrą sprawę Galaxy J7 NXT to niemal kopia urządzenia z 2016 roku. Niemal.

Główne różnice są dwie: atutem jest domyślnie preinstalowany Android Nougat, jednak nie sposób nie zauważyć też mniejszej pojemności baterii (3000 mAh vs 3300 mAh) oraz braku łączności NFC. Cały design oraz pozostałe elementy specyfikacji nie uległy zmianie. Cały czas mamy więc ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości HD (720×1280 pikseli), ośmiordzeniowy procesor Exynos 7870 1,6 GHz, 16 GB pamięci wewnętrznej, 2 GB RAM oraz 13 Mpix aparat na pleckach.

Fot: Samsung

Wiele portali informowało dziś, że Galaxy J7 NXT zawita oficjalnie do Polski. Wydawało się to zagraniem nieco dziwnym, ponieważ klienci mogą wybrać aktualnie zarówno Galaxy J7 2017, jak i Galaxy J7 2016. Trzecia opcja po prostu tu nie pasowała. Skonsultowaliśmy się z polskim oddziałem Samsunga, a ten poinformował nas, że przywoływany tu produkt nie pojawi się oficjalnie w naszym kraju.

W sumie, to chyba dobrze. Niezbyt wiem, czym Galaxy J7 NXT miałby przekonać do siebie polską klientelę. No, może poza ceną, która w przeliczeniu na złotówki mogłaby wynosić około 800 PLN.

źródło: SamMobileSamsung, opr. własne