Samsung Galaxy J7 2016 dostał aktualizację do Androida 7.0 Nougat | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy J7 2016 dostał aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Dołącz do dyskusji 0

Na szczęście coraz rzadziej zdarza się, że aby móc korzystać z nowszej wersji oprogramowania, trzeba kupić nowy model. Właściciele większości smartfonów muszą jednak mimo wszystko wykazać się sporą dawką cierpliwości, ponieważ producenci nie udostępniają aktualizacji od razu wszystkim. A że Samsung ma mnóstwo urządzeń w portfolio, to trochę cały proces trwa. Teraz przyszła pora na Galaxy J7 2016.

Już na wstępie muszę jednak wszystkich zainteresowanych lojalnie uprzedzić, że chodzi konkretniej o klientów sieci Plus, którzy kupili ten model u tego operatora. Póki co nie dostaliśmy jeszcze od nikogo informacji, że smartfon z innej dystrybucji także otrzymał już aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Jeżeli jest inaczej – proszę, dajcie znać w komentarzach, ewentualnie na mejla.

W przypadku Galaxy J7 2016 z Plusa aktualizacja waży dokładnie 968,95 MB i oczywiście – jak zawsze u Samsunga – udostępniana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). To oznacza, że smartfon sam powinien Was poinformować o możliwości zainstalowania nowszej wersji oprogramowania. Jeżeli jednak jeszcze tego nie zrobił, zawsze możecie spróbować wymusić proces ręcznie, w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach.

Razem z Androidem 7.0 Nougat pojawia się także nowa wersja interfejsu – Samsung Experience 8.1 – czyli taka, jaką znaleźć można m.in. we flagowych Galaxy S8. Zwracam na to uwagę, ponieważ często o tę kwestię nas pytacie. Poprawki zabezpieczeń Androida datowane są natomiast na 1 sierpnia – nie są więc najświeższe, ale miejmy nadzieję, że długo taki stan rzeczy się nie utrzyma.

Jak poinformował nas nasz Czytelnik, pierwsze wrażenia z działania Galaxy J7 2016 pod kontrolą Androida 7.0 Nougat są jak najbardziej pozytywne, ponieważ wszystko działa tak, jak powinno, w dodatku wyraźnie szybciej. Wygląda więc na to, że można śmiało instalować tę aktualizację.

Dzięki Mateusz za info i screeny!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona