Jest certyfikat WiFi! Zeszłoroczne Samsungi Galaxy J3 i J7 wkrótce z Androidem Oreo?

Jest certyfikat WiFi! Zeszłoroczne Samsungi Galaxy J3 i J7 wkrótce z Androidem Oreo?

Aktualizacje Androida to tematyka bardzo kontrowersyjna. Wielu producentów nadal nie potrafi sobie z nimi sprawnie radzić. Problem ten jest szczególnie widoczny w przypadku urządzeń ze średniej i niskiej półki cenowej. Czy wkrótce sytuacja ulegnie zmianie? To całkiem możliwe, przynajmniej w przypadku Samsunga.

Wspaniałą politykę aktualizacji Androida podjęła Nokia, która zobligowała się do regularnych aktualizacji wszystkich smartfonów ze swojego portfolio. Jeśli obietnice te zostaną przekute w czyny, to będzie to działanie godne wielkiej pochwały. Podobną drogą chcałby pójść Samsung, który nieśmiało dąży do zaktualizowania niektórych tańszych słuchawek do Androida Oreo. Mowa dokładniej o modelach z rodzin J3 i J7.

https://www.tabletowo.pl/2017/06/07/samsung-galaxy-j3-2017-samsung-galaxy-j3-2016-roznice-porownanie-parametrow/

Urządzena z tych linii otrzymały właśnie certyfikację WiFi związaną z nadchodzącą aktualizacją systemu. Mowa dokładniej o urządzeniach:

  • Samsung Galaxy J3 (2017)
  • Samsung Galaxy J3 Pro (2017)
  • Samsung Galaxy J7 (2017)
  • Samsung Galaxy J7 Neo (2017)

Oznacza to mniej więcej tyle, że właściciele wymienionych smartfonów mogą się spodziewać nadchodzącej aktualizacji do Androida Oreo. To bardzo dobre wieści – szczególnie w przypadku niskobudżetowego modelu J3, który w sklepach dostępny jest w naprawdę przyzwoitych cenach.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

https://www.tabletowo.pl/2017/06/06/premiera-samsung-galaxy-j3-2017-galaxy-j5-2017-galaxy-j7-2017-specyfikacja/

Cieszy fakt, że producenci coraz więcej uwagi przykładają do aktualizacji nawet najtańszych smartfonów. Jeszcze kilka lat temu bowiem takie urządzenia już po wyciągnięciu z kartonika skazane były praktycznie na brak jakichkolwiek większych aktualizacji systemowych. Miejmy nadzieję, że sytuacja będzie ulegała dalszej poprawie i w niedalekiej przyszłości nikt nie będzie się już martwił o to, czy jego smartfon pracował będzie pod kontrolą najnowszej wersji Androida.

Źródło: Phone Arena