W tym roku jeszcze trzy Samsungi dostaną aktualizację do Androida Oreo. Wśród nich jest jeden tablet 20
fot. AndroidPIT

W tym roku jeszcze trzy Samsungi dostaną aktualizację do Androida Oreo. Wśród nich jest jeden tablet

Harmonogram aktualizacji różnego rodzaju smartfonów to temat, który dosyć często interesuje fanów technologii, a już zwłaszcza… posiadaczy danych urządzeń. W internecie niejednokrotnie można znaleźć zapytania typu kiedy Oreo na tu-wstaw-dowolny-model, nawet w sekcji komentarzy na Tabletowo. Takie osoby na pewno ucieszy oficjalna informacja Samsunga na temat modeli, które otrzymają aktualizację do Androida Oreo.

Większość producentów, wraz ze swoją nakładką systemową, instaluje na wypuszczanych przez siebie smartfonach (i innych urządzeniach) różne aplikacje. W przypadku Samsunga jest to m.in. Samsung Members. W jej obrębie producent organizuje wszelkiego rodzaju promocje i cashbacki, a także umieszcza poradniki i ogłoszenia.

W tym roku jeszcze trzy Samsungi dostaną aktualizację do Androida Oreo. Wśród nich jest jeden tablet 21

Jeden z naszych Czytelników podrzucił nam zrzuty ekranu ze wspomnianej aplikacji, bowiem okazuje się, że w zakładce Ogłoszenia odnajdziemy jedną pozycję, a mianowicie Harmonogram aktualizacji do Android Oreo. Nie trzymając Was dłużej w niepewności…

W tym roku jeszcze trzy Samsungi dostaną aktualizację do Androida Oreo. Wśród nich jest jeden tablet 22

Jak możecie zobaczyć, powyższa rozpiska dotyczy pozostałej części 2018 roku i obejmuje trzy modele, które otrzymają aktualizację na przestrzeni trzech ostatnich jego miesięcy. Najpierw, bo w październiku, Oreo zostanie udostępnione na model Galaxy Tab A 10.1 Plus, w listopadzie dołączy do niego Galaxy J3 2017, a w ostatnim miesiącu roku – grudniu – pancerny Galaxy Xcover 4.

Co uważniejszych Czytelników, zwłaszcza tych interesujących się ofertą produktową Samsunga, zaskoczyć może Galaxy Tab 10.1 Plus. Według ustaleń naszego Czytelnika Błażeja, producent miał na myśli po prostu tablet Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016) – jego mniejsza wersja jest dostępna gdzieś na świecie, jednak nie w Polsce i prawdopodobnie właśnie stąd to „uproszczenie”.

Choć powyższy harmonogram niesie za sobą kilka pozytywnych informacji – zwłaszcza dla posiadaczy trzech wymienionych urządzeń – to wydźwięk całości może nie być zbyt optymistyczny. Wygląda bowiem na to, że Androida Oreo nie otrzyma w tym roku już żaden inny smartfon, ani tablet opatrzony logo Samsunga.

Co gorsza, w początkowej części komunikatu producent zastrzega, że wymienione modele zostały wstępnie wybrane do pracy na ósemce i może zdarzyć się tak, że decyzja zostanie cofnięta. Myślę jednak, że żadne z tych urządzeń nie powinno mieć kłopotów z uciągnięciem „nowej” wersji oprogramowania.

dzięki Błażej za cynk i screeny!