Samsung Galaxy J3⑥ – bliźniak J5 – w końcu zadebiutował

Na temat kolejnego członka samsungowej seri Galaxy J słuchy dochodziły do nas od co najmniej kilku tygodni – łącznie z wizytą w TENAA, dzięki której wiele informacji odnośnie jego specyfikacji zostało przedwcześnie ujawnionych. Dziś Samsung Galaxy J3⑥, o którym mowa, został oficjalnie zaprezentowany. Na ten moment na chińskim rynku.

Wszystkie wcześniejsze dane zostały potwierdzone. I tak, Samsung Galaxy J3⑥ został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2GHz (najprawdopodobniej Snapdragon 410) oraz 1.5GB RAM. Systemem operacyjnym jest Android w wersji 5.1 Lollipop – zastanawiające, dlaczego Samsung nie zdecydował się na 6.0 Marshmallow.

Reklama

W telefonie znajdziemy akumulator o pojemności 2600 mAh, aparat 8 Mpix oraz kamerkę 5 Mpix. Na dane przeznaczono 8GB pamięci z możliwością rozszerzenia dzięki microSD, z kolei zaplecze komunikacyjne obejmuje WiFi, Bluetooth, GPS, Glonass, NFC oraz LTE. Smartfon został zamknięty w obudowie o wymiarach 142,3 x 71 x 7,9 mm, a jego waga wynosi 138 g.

Cena Samsunga Galaxy J3⑥ na ten moment nie została ujawniona. Bliźniaczy Galaxy J5 (różnic jest naprawdę niewiele) w Polsce kosztuje 799 złotych, więc można się spodziewać, że Galaxy J3, jeśli trafi do naszego kraju, będzie odrobinę tańszy.

samsung-galaxy-j3-01

źródło: sammobile, Samsung