Samsung Galaxy Grand On będzie smartfonem z najniższej półki | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Grand On będzie smartfonem z najniższej półki

Dołącz do dyskusji 0

Od pewnego czasu docierają do nas wieści, że Samsung pracuje nad nową rodziną smartfonów Galaxy O, dokładniej pisząc modelami O5 i O7, które będą również znane jako, odpowiednio, Grand On oraz Mega On. Na temat drugiego wiemy już całkiem sporo. Natomiast odnośnie pierwszego z nich dotychczas musieliśmy polegać jedynie na nielicznych doniesieniach – na szczęście zawitał do bazy TENAA, która zdradza sporo informacji na jego temat.

Samsung Galaxy Grand On będzie jednym ze słabszych smartfonów w portfolio Koreańczyków. Jak wygląda jego specyfikacja? Zacznijmy od samego wyświetlacza, który ma przekątną dokładnie 5,1 cala i rozdzielczość 1280 x 720 pikseli. Dobrze, że HD stało się już standardem nawet w „budżetowcach”. Przechodząc dalej: moc obliczeniową dostarczy procesor o maksymalnej częstotliwości taktowania 1,2GHz.

Jedne źródła donoszą, że jest to dwurdzeniowy układ, ale znacznie bardziej prawdopodobne jest zastosowanie czterordzeniowego Snapdragona 410. W końcu identyczny SoC zagości również w Galaxy Mega On. Niestety ilość pamięci operacyjnej wyniesie zaledwie 1 GB – chęć utrzymania niskiej ceny spowodowała pewne przymusowe cięcia. Na nasze dane otrzymamy 8 GB pamięci wbudowanej. Na szczęście nie zabraknie slotu kart microSD z obsługą kart do 128 GB, więc na brak miejsca nie będzie można narzekać.

SM-G500 jest wyposażony w dwa aparaty: główny ma 8 Mpix, a przedni, zgodnie z panująca aktualnie modą, 5 Mpix. Całość jest zarządzana przez Androida 5.1.1 Lollipop, który został wzbogacony o najnowszą wersję Touchwiza. Testowany smartfon wspiera następujące standardy łączności: LTE TDD, LTE FDD, GPS i Bluetooth.

Wymiary Grand On wyniosą 142 x 71,9 x 8,5 mm. Co ciekawe, w plastikowej obudowie ma znaleźć się spore ogniwo o pojemności 2600 mAh, które w połączeniu z takimi podzespołami powinno zapewnić naprawdę dobry czas pracy. Za telefon ten przyjdzie nam zapłacić około 105 dolarów. Jeżeli rzeczywiście zostanie oficjalnie wyceniony na taką kwotę, ma szansę stać się popularny, szczególnie w ofertach abonamentowych.

*na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy S6

źródło: TENAA przez Times News, Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona