Samsung Galaxy Grand 2 – koreański tabletofon ze średniej półki

Samsung zapowiedział nowy tabletofon. Jest nim Galaxy Grand 2 – następca modelu sprzed roku.

Nowa propozycja designem przypomina najnowsze urządzenie z serii Galaxy Note i Galaxy S (wykorzystanie na tylnym panelu materiału imitującego skórę – z obszyciem dookoła). Koreańczycy wyposażyli nowy sprzęt w wyświetlacz LCD o przekątnej 5,25 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Znajdziemy tu szybszy, 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, który wspomagany jest przez większą (1,5 GB) pamięć operacyjną RAM. Ponadto, na pokładzie 8 GB pamięci na dane z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD (do 64 GB) i większa bateria – o pojemności 2600 mAh.

Dodatkowo, na wyposażeniu WiFi, Bluetooth, kamerka 1,9 Mpix oraz aparat tylny 8 Mpix z diodą LED. Większy wyświetlacz oznacza, że tabletofon jest też nieco wyższy i szerszy niż Galaxy Grand pierwszej generacji – wymiary modelu z 147 × 75 × 8,9 mm, a waga wynosi 163 g. Całość obsłuży system operacyjny Android w wersji 4.3 Jelly Bean.

Tabletofon będzie dostępny, zależnie od regionu, w różnych wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i różowej. Producent nie podał jeszcze daty premiery ani ceny, ale przypuszcza się, że Galaxy Grand 2 będzie urządzeniem ze średniej półki cenowej.

źródło