Samsung Galaxy E5 oraz E7 oficjalnie, ale na razie tylko w Indiach 14

Samsung Galaxy E5 oraz E7 oficjalnie, ale na razie tylko w Indiach

Według wielu plotek Samsung miał popracować nad ograniczeniem swojego portfolio, ale ostatnie ruchy tego nie pokazują. Koreańczycy zaprezentowali smartfony z metalową ramką, czyli A3 i A5, a w planach jest podobno większy A7. Oprócz tych urządzeń w sieci pojawiało się coraz więcej informacji o serii oznaczonej literą E i dzisiaj znamy jej pierwszych przedstawicieli, E5 oraz E7.

Samsung Galaxy E5 to 5-calowy smartfon z ekranem SuperAMOLED o rozdzielczości 720p, 4-rdzeniowym procesorem o taktowaniu 1,2 GHz oraz 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 8-megapikselowy aparat główny, 5 mpix na przednim panelu, 16 GB pamięci wbudowanej (+slot na kartę MicroSD) oraz baterię o pojemności 2400 mAh. Jego cena to w przeliczeniu 304 dolary.

Samsung  Galaxy E Galaxy A

Większą z nowości jest Samsung Galaxy E7, który został wyposażony w 5,5-calowy ekran wykonany w technologii SuperAMOLED (1280 x 720 pikseli), 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Posiada on również 13-megapikselowy aparat główny, 5 mpix na przodzie, 16 GB pamięci wbudowanej, slot na karty MicroSD oraz baterię o pojemności 2950 mAh. Jego cena to około 363 dolary.

Obydwa urządzenia pracują pod kontrolą Androida 4.4 KitKat, ale Samsung zapowiedział, że dostaną aktualizację do wersji 5.0 Lollipop. Poza tym oferują one łączność 3G oraz funkcję dual sim. Na razie zostały zaprezentowane w Indiach, gdzie trafią na półki sklepowe 20 stycznia, ale nie wiadomo jak będzie z dostępnością w innych krajach.