Samsung Galaxy A9 Star

Jak wszyscy, to i Samsung też – to będzie jego pierwszy smartfon z gradientową obudową

Odnoszę wrażenie, że Samsung ze wszystkich sił stara się przekonywać, że nie inspiruje się konkurencją, tylko idzie własną drogą i to on wyznacza trendy. Cóż, może po części tak jest, ale to na pewno nie przypadek, że Koreańczycy wkrótce wypuszczą na rynek smartfon w gradientowej obudowie.

Wkrótce po premierze Huawei P20 i P20 Pro konkurencja masowo zaczęła kopiować wersję Twilight. Jako pierwsze zdecydowały się na to marki, które określamy mianem b-brandów, ale później to samo zrobili również więksi producenci – chociaż już nie w tak bezczelny sposób, ponieważ zainspirowali się samym stylem, a nie kolorystyką 1:1. Teraz do tego grona dołącza także Samsung.

Reklama

Na rynek wkrótce trafi model Galaxy A9 Star w gradientowej obudowie. W tym konkretnym przypadku kolor przechodzi z różowego w fioletowy. A przynajmniej na grafikach promocyjnych, gdyż na widocznych poniżej zdjęciach jest to raczej niebieski, a przynajmniej w taki odcień on wpada.

Galaxy A9 Star dostępny będzie (wyłącznie) w Chinach, dlatego wypuszczenie wersji gradientowej na pewno jest zagraniem czysto strategicznym. W tym kraju klientela jest niezwykle wymagająca i bardzo łasa na wszelkie nowości. Samsung musi więc zrobić coś takiego, bowiem w przeciwnym razie coraz trudniej byłoby mu przekonać klientów do zakupu tego modelu.

Ciekawe, czy od teraz Koreańczycy częściej zaczną wypuszczać smartfony w bardziej interesujących kolorystycznie obudowach. Podejrzewam, że w Chinach zapewne tak, ale czy na innych rynkach również – zobaczymy. A Wy byście chcieli zobaczyć urządzenia Samsunga w takim stylu w Polsce?

A gdybyście byli zainteresowani specyfikacją Galaxy A9 Star, to znajdziecie ją w >tym artykule<.

Źródło: @UniverseIce