Samsung się rozmyślił – nie wprowadzi na rynek modelu Galaxy S8 Lite | Tabletowo.pl

Samsung się rozmyślił – nie wprowadzi na rynek modelu Galaxy S8 Lite

Dołącz do dyskusji 0

Samsung przygotowuje do premiery kilka propozycji ze średniej półki. Wśród nich znajdować się miał Galaxy S8 Lite, lecz według najnowszych doniesień producent zrezygnował z prezentacji takiego modelu. Nie oznacza to jednak, że w ogóle go porzucił. Nie. Zamiast niego pojawić się ma… Galaxy S9 Lite.

W obozie Samsunga dużo się dzieje i nieustannie trwają prace nad nowymi smartfonami. Koreańczycy w ostatnim czasie dość mocno zaskakują (mam tu na myśli niedawną premierę Galaxy A6 i Galaxy A6+), a w niedalekiej przyszłości czeka nas jeszcze więcej nowego. Spodziewamy się bowiem rychłego debiutu Galaxy S8 Lite, który ma mieć wiele wspólnego z zeszłorocznym flagowcem.

W zasadzie powinienem użyć czasu przeszłego, ponieważ według najnowszych doniesień z dobrze poinformowanego źródła wynika, że Galaxy S8 Lite nie pojawi się na rynku. Zamiast niego, Samsung zaprezentuje Galaxy S9 Lite, który de facto będzie tym samym smartfonem, tylko pod inną nazwą. Jestem szczerze zaskoczony, że Koreańczycy dopiero teraz doszli do wniosku, że lepiej wydać wersję „Lite” tegorocznego, a nie zeszłorocznego flagowca (chociaż ten ostatni wciąż cieszy się dużą popularnością wśród klientów), gdyż będzie to po prostu lepiej wyglądało w oczach potencjalnych klientów.

Ze specyfikacją Samsunga Galaxy S9 Lite (G8750) zapoznacie się w >tym artykule<.

To jednak nie koniec zmian, na jakie podobno zdecydował się Samsung. Sporo pisaliśmy też o modelu Galaxy A8 Star (G8850) – jemu Koreańczycy postanowili zmienić nazwę na Galaxy A9 Star. Najpewniej po to, aby szła ona w parze z nomenklaturą tegorocznych flagowców. Będzie to bowiem urządzenie z wyższej średniej półki z procesorem Qualcomm Snapdragon 660 i podwójnym aparatem na tyle (plecki wizualnie przypominają tył iPhone’a X), pozycjonowane zaraz za Galaxy S9 i Galaxy S9+ oraz Galaxy S9 Lite.

Źródło, na które się powołuję, donosi też, że Samsung Galaxy A6+ zadebiutuje w Chinach jako Galaxy A9 Lite lub Galaxy A9 Life, podczas gdy początkowo miał się nazywać Galaxy A6 Star.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy A8 2018 i Samsung Galaxy S7 (pod linkiem znajdziecie ich porównanie, przygotowane przez Kasię)

Źródło: @MMDDJ_

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona