Samsung Galaxy A7 2018 (fot. Slashleaks)

Specyfikacja Galaxy A8+ 2018 potwierdzona. Będą trzy konfiguracje. Ciekawe, która trafi do Polski

Nadal nie znamy daty oficjalnej premiery Galaxy A8+ 2018, ale nie przeszkadza to nam gromadzić kolejnych informacji na jego temat. Tym razem potwierdzona została specyfikacja tego modelu oraz dowiedzieliśmy się, że Samsung planuje wypuścić na rynek trzy różne konfiguracje.

Reklama

Od razu trzeba jednak odnotować, że producent nie zamierza – jak niektórzy – specjalnie komplikować sobie i klientom życia (na szczęście!), ponieważ różnice objawią się jedynie w ilości pamięci operacyjnej oraz wbudowanej. Galaxy A8+ 2018 w podstawowej wersji ma oferować 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznejŚrodkowa również dostanie 4 GB RAM, ale jednocześnie też już 64 GB przestrzeń na pliki użytkownika. Ostatnia, najbardziej „wypasiona”, zaoferuje z kolei 6 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej.

Reklama

W tym momencie w większości głów zapewne pojawiło się pytanie: która z wersji trafi do Polski? Cóż, jeżeli spojrzeć na ostatnie poczynania (nie tylko) Samsunga, szybko dojdziemy do wniosku, że Galaxy A8+ 2018 z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej dostępny będzie raczej wyłącznie na azjatyckich rynkach, gdzie Koreańczycy muszą walczyć z grającą zaciekle o klienta konkurencja. Pozostałe dwie mogą już pojawić się w Europie, aczkolwiek nie jestem w stanie przewidzieć, która ostatecznie trafi do naszego kraju.

Samsung Galaxy A8+ 2018 (fot. Far Star)

Serwis źródłowy przy okazji potwierdził też resztę specyfikacji Galaxy A8+ 2018, którą poznaliśmy kilka dni temu. Pewne jest więc, że smartfon zostanie wyposażony także w wyświetlacz Infinity Display Super AMOLED o przekątnej 6 cali, proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości Full HD+, tj. 2160×1080 pikseli, co przełoży się na 402 ppiSercem urządzenia ma być ośmiordzeniowy procesor Exynos 7885 w dość niecodziennej konfiguracji. SoC ma się bowiem składać z dwóch wydajnych i sześciu energooszczędnych rdzeni.

Galaxy A8+ 2018 zaoferuje również pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 16 Mpix na tyle, podwójną kamerkę 16 Mpix + 8 Mpix na przodzie, czytnik linii papilarnych na pleckach i Bluetooth 5.0. Całość ma po wyjęciu z pudełka działać pod kontrolą systemu Android 7.1.1 Nougat z nakładką Samsung Experience 8.5 i czerpać energię z niewymiennego akumulatora o pojemności 3500 mAh, najpewniej ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/11/29/samsung-galaxy-a7-2018-dostepnosc-polska/

Źródło: SamMobile