fot. @OnLeaks, @MySmartPrice

Tak mają wyglądać nowe Samsungi Galaxy A6 i Galaxy A6+ oraz Galaxy J8 i Galaxy J8+

Premiera Galaxy A6 i Galaxy A6+ zbliża się nieuchronnie, o czym świadczy liczba przecieków na temat tych modeli. Od pewnego czasu znamy ich specyfikację, więc najwyższa pora, abyśmy zobaczyli, jak będą wyglądać oba smartfony. Przy okazji dowiadujemy się też, że Samsung zamierza wypuścić na rynek również Galaxy J8 i Galaxy J8+.

Co ciekawe i jednocześnie mocno zaskakujące, w rzeczywistości Galaxy A6 i Galaxy J8 oraz Galaxy A6+ i Galaxy J8+ mają być dokładnie tymi samymi smartfonami, chociaż pod innymi nazwami, w zależności do rynku dystrybucji. Nie ukrywam, że jestem w lekkim szoku, ponieważ to pierwszy taki przypadek, kiedy Samsung „skrzyżuje” ze sobą serie Galaxy A i Galaxy J, które do tej pory były zupełnie innymi liniami.

Według mnie to nawet trochę bez sensu, ponieważ od początku rodzina Galaxy A była premium, podczas gdy do Galaxy J należały przystępne cenowo średniaki i budżetowce. Jeszcze nigdy do tej ostatniej nie przynależał sprzęt z wyższej średniej półki i szczerze nie podoba mi się, że Samsung zamierza zatrzeć tę utartą przez lata wyraźną granicę. O ile oczywiście te doniesienia się potwierdzą, gdyż cały czas mówimy tu o przecieku (chociaż z całkiem wiarygodnego źródła).

Jak wynika z poniższych renderów, Galaxy A6 (Galaxy J8) i Galaxy A6+ (Galaxy J8+) – na pierwszy rzut oka – będą się od siebie różniły właściwie tylko rozmiarem, przekątną wyświetlacza i aparatem głównym. Zwykły model zaoferuje pojedynczy, natomiast ten z „Plusem” w nazwie podwójny moduł na pleckach. Pozostałe elementy w obu przypadkach pozostaną takie same.

Zarówno Galaxy A6 (Galaxy J8), jak i Galaxy A6+ (Galaxy J8+) zaoferuje więc podwójną kamerkę na przodzie jak Galaxy A8 2018 oraz port microUSB i 3,5 mm złącze słuchawkowe na dolnej krawędzi. Jestem szczerze zawiedziony, że Samsung tak kurczowo trzyma się tego przestarzałego standardu w czasach, kiedy USB Typu C przynosi wiele korzyści, m.in. szybszy przesył plików i ładowanie.

Powyższe rendery mogą sugerować, że obudowa jest w większości metalowa, ale patrząc na wspomnianego Galaxy A8 2018 śmiem podejrzewać, iż plecki w rzeczywistości pokryje tafla szkła. Tym bardziej, że smartfony z serii Galaxy A budowane są w taki właśnie sposób już od trzech generacji. Chyba, że w Galaxy J8 i Galaxy J8+ szkło zostanie zastąpione metalem, jednak nie sądzę, aby Samsung dokładał sobie tyle roboty.

Jak podaje serwis źródłowy, Galaxy A6 (Galaxy J8) ma mieć wymiary 149,9×71,5×7,8 mm, natomiast Galaxy A6+ (Galaxy J8+) 160,2×76,2×8,3 mm. Dla porównania, Galaxy A8 2018 mierzy 149,2×70,6×8,4 mm. Z prawdopodobną specyfikacją obu modeli zapoznacie się z kolei w podlinkowanym poniżej artykule.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/04/06/samsung-galaxy-a6-galaxy-a6-plus-specyfikacja-nowe-informacje/

Źródło: MySmartPrice, @OnLeaks