Samsung zaczął uaktualniać Galaxy A5 do Androida 6.0.1 Marshmallow 17

Samsung zaczął uaktualniać Galaxy A5 do Androida 6.0.1 Marshmallow

Średniak klasy premiumflagowa jakość wykonania – takimi, pochlebnymi, określeniami opatrywano Galaxy A5. Gdy zadebiutował, był prawdziwym powiewem świeżości w portfolio Samsunga. I wielu dało się oczarować jego urokiem. Trzeba jednak pamiętać, że seria Galaxy A to wyższa średnia półka, a od takich urządzeń wymaga się dużo więcej. Również wsparcia w postaci aktualizacji. Samsung na szczęście nie zapomniał o tym modelu i właśnie rozpoczął proces jego uaktualniania do Androida 6.0.1 Marshmallow.

Galaxy A5 zaraz po wyjęciu z pudełka pracował pod kontrolą Androida 4.4 KitKat. Później jednak otrzymał aktualizację do Lollipopa i wydawać by się mogło, że jeden, duży update to w przypadku Samsunga i tak dużo i na tym się skończy. Ale się nie skończy.

Koreańczycy rozpoczęli właśnie proces udostępniania aktualizacji do Androida 6.0.1 Marshmallow dla Galaxy A5. Na pierwszy rzut poszedł model o oznaczeniu kodowym SM-A500FU, a więc ten, który trafił m.in. do Europy. Jeśli więc jesteście jego posiadaczami, niedługo powinniście dostać powiadomienie o możliwości pobrania i zainstalowania nowej wersji systemu. Bo to, że je otrzymacie, jest pewne – potwierdził to sam producent.

Samsung w ostatnim czasie mocno poprawił się w kwestii aktualizacji swoich starszych urządzeń. Co prawda, niektórzy użytkownicy muszą czekać na nią bardzo długo, ale koniec końców najważniejsze, że w końcu do nich trafia. Mimo wszystko może jednak w przyszłości Koreańczycy trochę przyspieszą i cały proces przebiegać będzie o wiele sprawniej. I przede wszystkim szybciej.

Źródło: SamMobile