smartfon Samsung Galaxy A32 5G smartphone
Samsung Galaxy A32 5G (źródło: Samsung)

No nieźle: Galaxy A32 i Galaxy A32 5G dopiero co zadebiutowały w Polsce, a już staniały!

To zupełnie naturalnie, że upływający czas przyczynia się do obniżenia ceny każdego urządzenia. W przypadku Galaxy A32 i Galaxy A32 5G od premiery minęło bardzo mało czasu, a oba smartfony są już zauważalnie tańsze.

Samsung obniża ceny modeli Galaxy A32 i Galaxy A32 5G

Pierwotna cena obu smartfonów nas mocno zaskoczyła, ponieważ została ona ustalona w obu przypadkach na identycznym poziomie – 1249 złotych. Można jednak było uznać ją za uczciwą, bowiem w wersji 4G co prawda zabrakło modemu 5G, ale zamiast niego Samsung dał sporo w zamian. I to tyle, że Galaxy A32 4G wydawał się przez to nawet ciekawszą propozycją niż wariant 5G.

Teraz sytuacja uległa zmianie, ponieważ smartfony nie kosztują już tyle samo. Ceny obu modeli zostały obniżone, ale nie o tyle samo – Galaxy A32 4G kosztuje 1099 złotych, natomiast Galaxy A32 5G – 999 złotych. Klientów z pewnością zachęcą niższe ceny, ale nadal będą mieli trudny orzech do zgryzienia.

smartfon Samsung Galaxy A32 4G smartphone
źródło: Samsung

Co wybrać? Galaxy A32 czy Galaxy A32 5G?

Na korzyść wersji 5G niewątpliwie przemawia cena, która jest niższa o 100 złotych niż wariantu bez modemu 5G. Wizja dostępu do sieci piątej generacji jest bardzo kusząca dla klientów, a prędzej czy później większość mieszkańców Polski będzie objęta jej zasięgiem.

Czy jednak opłaca się dopłacić 100 złotych do wersji bez modemu 5G? Jeśli dla kogoś najważniejszy jest dostęp do sieci piątej generacji, to oczywiście wybierze model z modemem 5G. Czy w obecnej sytuacji jest to rozsądne? Cóż, faktem jest, że sieć 5G w Polsce się rozwija, ale czy koniecznie już teraz trzeba kupować urządzenie, które je obsłuży? Niekoniecznie, bowiem w najbliższym czasie operatorzy wciąż będą w największej mierze polegać na 4G.

smartfon Samsung Galaxy A32 4G smartphone
źródło: Samsung

Gdyby Samsung Galaxy A32 był dostępny w tylko jednej wersji, to klienci nie mieliby takich dylematów, ale w tym przypadku producent stawia ich przed dość trudnym wyborem. Jeżeli jednak ktoś jest w stanie poświęcić modem 5G na rzecz lepszej specyfikacji, to w niewiele wyższej cenie dostanie znacznie ciekawsze parametry:

  • 6,4-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+ z ekranowym czytnikiem linii papilarnych zamiast 6,5-calowego ekranu HD+ TFT (skaner odcisków palców na bocznej krawędzi),
  • aparat główny o rozdzielczości 64 Mpix (vs 48 Mpix),
  • aparat do wykrywania głębi o rozdzielczości 5 Mpix (vs 2 Mpix),
  • aparat o rozdzielczości 20 Mpix do selfie (vs 13 Mpix),
  • 128 GB pamięci wbudowanej (vs 64 Mpix),
  • niehybrydowy Dual SIM (2x nano SIM + microSD do 1 TB) vs hybrydowy (2x SIM lub SIM + microSD do 1 TB).

Warto też odnotować, że wersja 4G jest mniejsza i lżejsza – 158,9×73,6×8,4 mm i 184 gramy vs 164,2×76,1×9,1 mm i 205 gramów.