Samsung udostępnia Androida 8.0 Oreo dla kolejnego modelu - tym razem Galaxy A3 2017 - Tabletowo.pl

Samsung udostępnia Androida 8.0 Oreo dla kolejnego modelu – tym razem Galaxy A3 2017

Dołącz do dyskusji 0

Galaxy A3 2017 to ostatni model z serii Galaxy A 2017, który jeszcze nie otrzymał aktualizacji do Androida 8.0 Oreo. Teraz jednak właśnie się to zmienia, gdyż producent zaczął rozsyłać nową wersję oprogramowania do użytkowników tego smartfona w Polsce.

Już na wstępie muszę zaznaczyć, że aktualizację otrzymują właściciele Galaxy A3 2017, którzy kupili go na otwartym rynku i posiadają wersję bez oprogramowania (tzw. brandu) operatora. Użytkownicy modeli z dystrybucji operatorskiej najpewniej muszą uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości, ale na pewno także i oni dostaną Androida 8.0 Oreo. O szczegóły trzeba jednak pytać już poszczególnych operatorów.

Paczka z plikami, niezbędnymi do przeprowadzenia procesu aktualizacji oprogramowania, waży 1208,40 MB i udostępniana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Oznacza to, iż smartfon sam powinien poinformować swojego właściciela, kiedy tylko wykryje aktualizację. Jeśli jednak nadal tego nie zrobił, zawsze można spróbować wyszukać ją ręcznie, w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach.

Wraz z Androidem 8.0 Oreo na Galaxy A3 2017 pojawia się również nowa wersja interfejsu, Samsung Experience 9.0, oraz nowsze, kwietniowe poprawki zabezpieczeń Androida.

Jeśli jesteście właścicielami Galaxy A3 2017, to koniecznie dajcie proszę znać w komentarzach, czy otrzymaliście już aktualizację do Androida 8.0 Oreo i jak sprawują się Wasze smartfony pod kontrolą nowej wersji oprogramowania.

Dzięki Błażej i Maciek za info i screeny!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona