Samsung Galaxy A20e - taka może być cena w Polsce
Samsung Galaxy A20e (fot. Samsung)

Samsung Galaxy A20e – taka może być cena w Polsce

Samsung zaprezentował Galaxy A20e wraz z kilkoma innymi nowymi smartfonami z serii Galaxy A (m.in. Galaxy A80) 10 kwietnia 2019 roku. Model ten wkrótce trafi do sprzedaży w Polsce, ale już teraz możemy się dowiedzieć, ile z dużym przybliżeniem trzeba będzie za niego zapłacić w naszym kraju.

Cena Samsunga Galaxy A20e w Polsce

W momencie premiery Koreańczycy nie podali sugerowanej ceny Galaxy A20e. Smartfon właśnie pojawił się jednak w cennikach Plusa, dzięki czemu z dużym przybliżeniem możemy oszacować, ile trzeba będzie za niego zapłacić w Polsce.

W zależności od abonamentu, cena końcowa Galaxy A20e w Plusie wynosi 841 lub 865 złotych. W związku z tym bardzo prawdopodobne wydaje się, że sugerowana cena tego modelu zostanie ustalona na 849 złotych lub – w korzystniejszym przypuszczeniu – 799 złotych.

Specyfikacja Samsunga Galaxy A20e

Tajemnicą nie jest natomiast lista parametrów tego modelu, ponieważ Koreańczycy podali ją już w momencie oficjalnej premiery 10 kwietnia 2019 roku. Smartfon wyposażono w 5,8-calowy wyświetlacz TFT Infinity V o proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości HD+ 1560×720 pikseli, ośmiordzeniowy (1,6 GHz + 1,35 GHz) procesor (Samsung nie podał, co to konkretnie za układ), 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 512 GB.

Samsung Galaxy A20e zaoferuje również podwójny aparat główny 13 Mpix f/1.9 + 5 Mpix f/2.2 na tyle, pojedynczy aparat o rozdzielczości 8 Mpix z przysłoną f/2.0 na przodzie, czytnik linii papilarnych (na panelu tylnym) i akumulator o pojemności 3000 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania. Obudowa smartfona ma być wykonana z tworzywa sztucznego.

Dostępność Samsunga Galaxy A20e

Jeszcze nie wiadomo, kiedy model ten oficjalnie trafi do sprzedaży w Polsce. Jego rynkowa premiera w naszym kraju zbliża się jednak coraz większymi krokami, ponieważ w serwisie Allegro (w sekcji „Premiery”) dostępna jest podstrona poświęcona Galaxy A20e (aczkolwiek zawarte na niej informacje nie do końca są zgodne ze stanem faktycznym).

Samsung Galaxy A20e - taka może być cena w Polsce
Zapowiedź premiery Samsunga Galaxy A20e na Allegro

Źródło: Samsung, GSMOnline, Allegro