Samsung Exynos 7570 - nowy chip dla najniższej półki - Tabletowo.pl

Samsung Exynos 7570 – nowy chip dla najniższej półki

Samsung… O jego działalności co rusz słyszymy na rynku urządzeń końcowych: smartfonów, tabletów, wearables, ale musimy pamiętać, że jest to również dostawca układów, dzięki którym działa sporo sprzętów dostępnych na rynku. Najnowszym chipsetem jest Exynos 7570, przeznaczony do urządzeń z najniższej półki.

Exynos 7570 ma znaleźć zastosowanie w budżetowych smartfonach, o czym zresztą świadczy już fakt, że wspierana maksymalna rozdzielczość ekranu dla tego układu to 1280 x 720 pikseli. Urządzenia działające pod jego kontrolą będą mogły mieć aparaty 8 Mpix z przodu i 13 Mpix z tyłu – z nagrywaniem wideo maksymalnie w Full HD. Do tego dochodzi zaplecze komunikacyjne w postacie LTE Cat. 4, GPS, WiFi oraz Bluetooth, a także obecność radia FM.

Najnowszy układ koreańskiego koncernu składa się z czterech rdzeni Cortex-A52 (brak szczegółów odnośnie GPU, czyli jednostki graficznej) i powstaje w 14-nanometrowym procesie FinFET. Dzięki temu ma zapewniać mniejsze zużycie energii aż do 30% względem poprzedniego chipu (28 nm) oraz zapewniać do 70% więcej mocy. Oczywiście te informacje należy dzielić przez trzy, ale dają nam obraz nadchodzących urządzeń Samsunga z tego najniższego segmentu.

Wyżej pozycjonowany jest Exynos 7570, ale Octa, czyli ośmiordzeniowy (osiem rdzeni Cortex-A53), który wspiera wyższe rozdzielczości i szybsze LTE.

Tabletowo.pl Samsung Exynos 7570 - nowy chip dla najniższej półki Ciekawostki

źródło: gsmarena, Samsung

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona