Samsung będzie bardziej eko: zastąpi plastikowe opakowania wykonanymi z materiałów przyjaznych środowisku

Ochrona środowiska to bardzo ważna kwestia, której nie wolno bagatelizować. Wielkie koncerny mają ogromną siłę i swoimi posunięciami mogą przyczynić się zmniejszenia wpływu swojej działalności na środowisko naturalne. Samsung od tego roku postanowił rozpocząć proces, który ma doprowadzić do zastąpienia plastikowych opakowań wyprodukowanymi z materiałów odnawialnych.

Począwszy od pierwszej połowy 2019 roku, dotychczasowe opakowania do produktów i akcesoriów Samsunga (od smartfonów i tabletów aż po urządzenia domowe) zostaną zastąpione materiałami przyjaznymi dla środowiska, takimi jak tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu oraz papier.

Reklama

W przypadku smartfonów, tabletów i wearables, Samsung zastąpi plastikową tackę foremką wytworzoną z pulpy, a torebki ochronne materiałami przyjaznymi dla środowiska. Producent zamierza też zrezygnować z błyszczącego wykończenia ładowarek oraz folii ochronnych, aby zredukować zużycie plastiku.

fot. Samsung

Jeżeli zaś chodzi o folie ochronne na telewizorach, klimatyzatorach, pralkach i urządzeniach kuchennych, to Samsung zastąpi je workami zawierającymi materiały z recyklingu i bioplastiki. Do produkcji tych pierwszych wykorzystane zostaną plastikowe odpady, natomiast tych drugich niekopalne materiały paliwowe, takie jak skrobia czy trzcina.

Oprócz tego, Samsung do produkcji instrukcji obsługi i całej dokumentacji oraz opakowań papierowych zamierza też wykorzystywać wyłącznie materiały włókniste certyfikowane przez globalne organizacje zajmujące się ochroną środowiska, takie jak Forest Stewardship Council (Rada ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej), Programme for the Endorsement of Forest Certification Scheme i Sustainable Forestry Initiative.

Wydawać by się mogło, że są to drobnostki – w końcu kto zwraca uwagę na folie, skoro od razu się je zdejmuje i wyrzuca do kosza. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Samsung każdego roku sprzedaje setki milionów urządzeń, takie posunięcie niewątpliwie pozytywnie wpłynie na ochronę środowiska, a jednocześnie nie odbije się negatywnie na doświadczeniach użytkowników ze sprzętami tej marki.

*na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy A7 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Samsung