Samsung dorabia ideologię do domyślnego dzwonka w swoich smartfonach, prezentując jego nową wersję

Motyw „Over the Horizon” nie jest może tak znany i rozpoznawalny jak nieśmiertelne „Nokia tune”, ale z pewnością nieraz go już słyszeliśmy, a być może i mieliśmy ustawiony taki dzwonek w swoim Samsungu. Firma, po ośmiu latach od uczynienia go domyślną melodią w smartfonach swojej produkcji, przygotowała jej symfoniczną wersję.

Tegoroczna odmiana dzwonka Samsunga została rzekomo zainspirowana pięknem i majestatem oceanów. Film, towarzyszący muzyce, kręcony był u wybrzeży wyspy Sipadan w Malezji. Przewodniczką po tym wspaniałym podwodnym świecie jest Ai Futaki, do której należy rekord Guinnessa w najdłuższym wstrzymaniu oddechu podczas freedivingu.

Reklama

Samsung wprowadził do użycia dzwonek Over the Horizon w 2011 roku. Prawie każda następna generacja flagowych telefonów tego producenta otrzymuje własną wariację na temat tego domyślnego motywu. Jego podstawowa wersja ma zaledwie sześć nut, a tu proszę – najwyraźniej można rozciągnąć to na materiał na występy w filharmonii.

Nowa aranżacja została skomponowana przez zdobywcę Oscara za muzykę do filmu „Grawitacja” i wykonana przez Philharmonia Orchestra w sławnym londyńskim studiu nagraniowym przy Abbey Road.

Fakt, że program został napisany na podstawie prostego dzwonka dla telefonu komórkowego nieco mnie bawi, ale z drugiej strony – obejrzeć ładnie zrealizowany klip dotyczący naszego wspólnego dobra, oceanów, zawsze warto.

źródło: Samsung przez fonearena