Samsung pracuje nad Chromebookiem z odłączaną klawiaturą | Tabletowo.pl

Samsung pracuje nad Chromebookiem z odłączaną klawiaturą

Dołącz do dyskusji 0

Google, prezentując w zeszłym miesiącu Pixelbooka, postanowiło przypomnieć światu o istnieniu Chromebooków. Urządzenie nie jest tanie, ale najwyraźniej są ludzie, którzy chętnie płacą za lekkiego ultrabooka z systemem Google na pokładzie. A skoro są chętni na taki sprzęt, to i Samsung zaplanował poszerzyć swoją ofertę Chromebooków.

Spece z Chrome Unboxed naprawdę potrafią wyszukiwać różnego rodzaju przecieki. Tym razem popisali się, odnajdując w opisach aktualizacji Chromium kilka linijek, które wskazują na to, że Samsung pracuje nad nowym Chromebookiem. Będzie mógł on działać zarówno jak ultrabook, jak też tablet – po odłączeniu klawiatury.

Nowego Samsunga ukryto pod nazwą kodową „Nautilus”. Przeciek to właściwie lista, która dotyczy akcji, jakie powinien podjąć sprzęt, kiedy podstawa Cromebooka zostanie odłączona. Początkowo trudno było je odnieść do jakiegoś konkretnego producenta. Wystarczyło jednak nieco „pogrzebać” i okazywało się, że opis zmian w liście zachowań urządzenia dodała osoba z ekipy odpowiedzialnej za projekty i rozwój Chromebooków Samsunga.

Samsung Chromebook Plus

Na razie nie ma żadnych informacji, które mogłyby powiedzieć coś więcej na temat Samsunga Nautilus. Nie wiemy więc nic poza tym, że będzie to urządzenie 2 w 1 i że zadziała na procesorze Intela z linii Kaby Lake. Biorąc pod uwagę tak śladowe ilości danych, trzeba założyć, że Chromebook jest we wczesnej fazie rozwoju i zobaczymy go w bliżej nieokreślonej części 2018 roku.

źródło: ChromeUnboxed przez fonearena
na zdjęciach: Samsung Chromebook Plus

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona