Względnie tani Chromebook 4 od Samsunga zaprezentowany w dwóch wersjach

Praktycznie każdy szanujący się producent komputerów i laptopów ma w swojej ofercie Chromebooki. Liczba tych obecnych w portfolio Samsunga zwiększyła się właśnie o dwa nowe.

Samsung Chromebook 3 jest wymieniany jako jedna z propozycji laptopów działających na Chrome OS już od 2016 roku. Nareszcie przyszedł czas na jakieś odświeżenie tej linii, więc Samsung zaprezentował dziś bez żadnej pompy nowe Chromebooki 4. To znaczy nie „cztery Chromebooki”, tylko czwartą generację tych urządzeń ;)

Reklama

Jak można się było spodziewać, mają one bardziej nowoczesny design (choć w mniejszej wersji trudno chyba tak go nazwać), są cieńsze i lżejsze od swojego poprzednika. Chromebook 3 występował tylko w jednej wersji, ale Chromebook 4 będzie spotykany w dwóch rozmiarach: z ekranem 11,6 cala oraz 15,6 cala. Zwłaszcza ten drugi zwraca na siebie uwagę wyraźnie odświeżonym wzornictwem i brakiem jakichkolwiek widocznych śrub na obudowie.

Samsung Chromebook 4

Cena mniejszej maszyny zaczyna się od 229 dolarów. Składa się na nią 11,6-calowy ekran HD (1366 x 768 pikseli), port USB 3.0, USB typu C, gniazdo microSD i gniazdo słuchawkowe. W środku działa procesor Intel Celeron N4000 i – w zależności od opcji pamięciowej – 4 GB lub 6 GB RAM oraz 32 GB lub 64 GB miejsca na system i pliki. Dopełnieniem są głośniki stereo i kamera internetowa 720p. Waga obudowy tego malucha nie przekracza 1,18 kg.

Samsung Chromebook 4+

Samsung Chromebook 4+ to wyposażeniowo praktycznie taki sam sprzęt, za wyjątkiem ekranu o przekątnej 15,6 cala, wyświetlającego obraz w Full HD oraz dodatkowego portu USB-C. Działa nawet na tej samej baterii 39 Wh, co oznacza, że powinien wytrzymać 10,5 godzin pracy, co i tak jest niezłym wynikiem (podstawowy Chromebook 4 ma działać do 12 godzin). Za tę wersję trzeba dać przynajmniej 299 dolarów.

Dostępność Chromebooków w Europie będzie ogłoszona w późniejszym terminie – na razie pojawiły się one na amerykańskiej stronie Samsunga oraz w sklepie Best Buy.

źródło: Samsung