Samsung chce wprowadzić Kids Mode do swoich gogli Gear VR | Tabletowo.pl

Samsung chce wprowadzić Kids Mode do swoich gogli Gear VR

Producent racjonalnie określił docelową grupę wiekową?

Dołącz do dyskusji 0

Przyznam szczerze, że z pewnym dystansem patrzę na zachwyt, jakim ludzie obdarzają wirtualną rzeczywistość. Nie zrozumcie mnie źle – to naprawdę fajna rozrywka, ale jakoś nie jestem w stanie wyobrazić sobie ludzi w średnim wieku, którzy spędzają całe dnie w goglach na głowie. Owszem, dorośli też grają w gry, a znaczna większość z nich jest zarezerwowana tylko dla starszej grupy wiekowej, ale wydaje mi się, że największą radochę z wirtualnej rzeczywistości będą czerpać młodsi użytkownicy. Samsung najwyraźniej zwrócił na to uwagę, ponieważ przygotowuje Kids Mode do swoich okularów Gear VR.

Wirtualna rzeczywistość to temat, który został szeroko omówiony na tegorocznej konferencji Google I/O. Zresztą tamtego, środowego poranka, informowałem Was o tym, że gigant z Mountain View prawdopodobnie rozpoczął prace nad „autonomicznymi” goglami wirtualnej rzeczywistości. Nie musiało minąć wiele czasu, aby okazało się, że to prawda – do oferty Google dołączą właśnie takie okulary, które będą współpracowały z Daydream. Samsung jest jednym z tych producentów, którzy również zajmują się tą tematyką – nie mówię, że robi to jakoś wybitnie dobrze, ale chociażby Samsung Galaxy S8 jeszcze tego lata otrzyma wsparcie dla Daydream właśnie. A skoro tak, to producent spodziewa się wzrostu zainteresowanie swoimi goglami służącymi do obsługi wirtualnej rzeczywistości – czyli znanych (i niekoniecznie lubianych) Gear VR.

Samsung Gear VR z kontrolerem (SM-R324)

Przechodząc jednak do clue samego wpisu – krążą informacje, że Samsung pracuje nad wprowadzeniem Kids Mode (czyli w – niezbyt fortunnym – tłumaczeniu: Tryb Dzieci) do opisywanego urządzenia. Co to oznacza? Zapewne dedykowany interfejs i aplikacje wirtualnej rzeczywistości dedykowane młodszym użytkownikom. A jestem przekonany, że w ujęciu długofalowym, wygenerowany przez smartfon świat znacznie bardziej zachwyci dwunastolatka, niż obytego z technologią geeka w średnim wieku.

Warto w tym momencie przypomnieć, że Kids Mode dostępny jest na smartfonach Galaxy od jakiegoś czasu i cieszy się niezłą popularnością. Opiera się on oczywiście na bajkowym i uproszczonym interfejsie, w którym można uzyskać dostęp do dedykowanego dzieciom sklepu z aplikacjami – Kids Store. Warto również przypomnieć, że kilka lat temu producent wprowadził do swojej oferty tablet Samsung Galaxy Tab 3 Kids, który przez długi czas gościł w sklepach i marketach technologicznych. Ciekawe, czy Tryb Dzieci na Gear VR przyjmie się równie dobrze.

źródło: SamMobile via GSMArena; źródło grafiki głównej: Pexels

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona