Samsung Galaxy S8

Samsung ma ambitne plany. Chce sprzedać aż 60 mln egzemplarzy modelu Galaxy S8

Flagowe smartfony z linii Galaxy S, od zawsze sprzedawały się naprawdę dobrze. I chociaż od kilku już lat ich sprzedaż stoi na mniej więcej tym samym poziomie, to w tym roku, Samsung ma zamiar rozwinąć skrzydła i powtórzyć sukces nieco starszych już modeli. Plany są takie, że Samsung Galaxy S8 ma trafić aż do 60 milionów użytkowników.

Taki zamysł, to spore wyzwanie dla Samsunga… Dlaczego? Spójrzcie tylko na to zestawienie:

Sprzedaż smartfonów z linii Galaxy S

Od 2014 roku, czyli od pojawienia się modelu Galaxy S5, sprzedaż flagowych koreańskich smartfonów z linii Galaxy S, znajduje się na mniej więcej tym samym poziomie. Samsung Galaxy S5 i Galaxy S6 sprzedały się w liczbie 45 milionów sztuk. Rekordzistą w tej kwestii jest model Galaxy S4, to właśnie to urządzenie okazało się najlepiej sprzedającym się flagowcem z całej galaktycznej linii, bo rozeszło się aż w 70 milionach egzemplarzy. Zaraz po czwórce natomiast, plasuje się model Galaxy S3, który w 2012 roku znalazł aż 65 milionów nowych właścicieli. Jeżeli chodzi o model z 2016 roku, czyli Galaxy S7, to na razie nie ma jeszcze ostatecznych wyników sprzedażowych. W obecnej chwili, kształtują się one na poziomie 48 milionów, ale ta liczba może się jeszcze nieco zmienić.

Jakie są plany wobec modelu Galaxy S8 ? – Ambitne. Firma zakłada bowiem, że sprzedaż tego smartfona w 2017 roku, sięgnie pułapu 60 milionów sztuk. Jeżeli te założenia się sprawdzą, to model Galaxy S8, może być trzecim najlepiej sprzedającym się urządzeniem z całej serii.

Samsung zamówił u swoich dostawców podzespoły, które mają docelowo trafić do aż 60 milionów egzemplarzy. Stąd wiadomo więc, że Koreańczycy mają w planach wyprodukować i sprzedać aż 60 milionów kompletnych urządzeń. Czy tak się jednak stanie? Trudno to na razie przewidzieć.

Dla przypomnienia – premiera modelu Galaxy S8 planowana jest na kwiecień. Wtedy też poznamy wszystkie szczegóły i nowości, które Samsung postanowił zapakować do nowego flagowca. Masowa produkcja urządzenia ma się rozpocząć już w marcu, czyli miesiąc przed oficjalnym debiutem.

Na zdjęciu wyróżniającym render Samsunga Galaxy S8

Źródło: TheInvestor przez GsmArena