Galaxy Note 7 bez logo Samsunga

Samsung chce pomóc w migracji z Galaxy Note 7

Jak pewnie już wiecie, sprzedaż Galaxy Note 7 została wstrzymana. Nie oznacza to jednak natychmiastowego końca problemów. Samsung będzie musiał teraz zmierzyć się z potężną falą zwrotów i wymiany potencjalnie wadliwych telefonów. Poza ogromnymi kosztami wymaga to też odpowiednich działań.

Reklama

Dlatego też, jak donoszą media, Samsung postanowił stworzyć m.in. specjalne oprogramowanie, które ułatwi przenoszenie danych, zwłaszcza notatek, z Galaxy Note 7 na smartfony Samsung Galaxy S7. Trwają właśnie prace nad stworzeniem takiego rozwiązania. Miałoby ono zapewnić użytkownikom potencjalnie wadliwych telefonów łatwą i bezbolesną migrację.

Reklama

Przy okazji wyszło na jaw, że aplikacja Notatki w Galaxy Note 7 nie jest kompatybilna z innymi smartfonami Samsunga. Nie można więc po prostu umożliwić zapisania notatek w chmurze, a potem automatycznego przeniesienia ich na np. Samsunga Galaxy S7. Tworząc unikalne oprogramowanie dla serii Note, Samsung sam wpędził się w kłopoty.

Do tego trzeba doliczyć presję czasu. Użytkownicy wkrótce będą oddawać i wymieniać Galaxy Note 7, tak więc zanim tego dokonają, trzeba im udostępnić narzędzia, które pozwolą na sensowne przeniesienie danych na inne urządzenia. Samsung ma więc dodatkowy orzech do zgryzienia – obok całego procesu wymiany smartfonów. Jak widać, nieszczęścia chodzą parami

Źródło: SamMobile