Samsung chce opatentować specjalny sklep z aplikacjami dla zakrzywionych ekranów

Samsung niewątpliwie wyprzedził konkurencję, prezentując pod koniec 2014 roku Samsunga Galaxy Note Edge z zakrzywionym ekranem (a później jeszcze Samsunga Galaxy S6 Edge). Nowa jakość obsługi urządzeń mobilnych zachwyciła miliony użytkowników smartfonów.

Reklama

Wkrótce jednak okazało się, że funkcjonalność zakrzywionego ekranu jest mocno ograniczona i dało się odczuć, że nie wykorzystano w pełni jego potencjału.

Do podobnego wniosku doszedł też w końcu Samsung, który 6 lipca złożył w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o nadanie patentu dla nowego, dedykowanego dla urządzeń z zakrzywionym ekranem, sklepu z aplikacjami o nazwie Apps Edge. Ma on dostarczyć odpowiednie wersje programów dostosowanych do nietypowego formatu ekranu, jaki posiadają Samsung Galaxy Note Edge i S6 Edge. Sprawią one że boczny wyświetlacz w smartfonach stanie się pełnoprawną częścią urządzenia, umożliwiającą dostęp do najczęściej używanych przez właściciela telefonu aplikacji.

Reklama

Samsung patentuje aplikację dla zakrzywionych ekranów

Samsung ma także udostępnić twórcom i deweloperom aplikacji specjalne wytyczne, pozwalające tworzyć programy wykorzystujące zakrzywiony ekran smartfonów w jego portfolio.

Źródło: Sammobile