Samsung przygotowuje ogromny, 17-calowy tablet, zwany Galaxy View 2. Kto to kupi? | Tabletowo.pl

Samsung przygotowuje ogromny, 17-calowy tablet, zwany Galaxy View 2. Kto to kupi?

Dołącz do dyskusji 0

Trzy lata temu Samsung ogłosił premierę urządzenia o nazwie Galaxy View. Był to 18,4-calowy tablet (choć Samsung wzbraniał się go tak określać) z systemem Android 5.1. Choć ogólna idea była dość abstrakcyjna, to w gruncie rzeczy na rynku nie było dla tego sprzętu konkurencji. Trudno powiedzieć, dlaczego Koreańczycy wracają do tego pomysłu, ale jedno jest pewne: Galaxy View 2 nie będzie odpowiedzią na Microsoft Studio. Nie ta liga.

Galaxy View był niepraktyczny. Choć nie kosztował kosmicznie dużo, bo można było go dostać za 600 dolarów (a później jego cena sukcesywnie spadała), to nie zyskał sobie zbyt wielu fanów. Zasadniczo klient otrzymywał 18,4-calowy tablet z Androidem, ważący ponad dwa i pół kilograma. Przy tej wadze, Samung musiał wyposażyć obudowę w specjalny uchwyt, żeby ekran można było w miarę łatwo przenosić, tak jak na dotyczącym go poniżej filmie.

Galaxy View 2 jawi się jako coś trochę bardziej mobilnego, i to mimo przekątnej ekranu sięgającej 17 cali. Ładowanie będzie odbywać się przez przewód USB typu C (a nie jak w przypadku poprzednika – przez kabel i ładowarkę niemal wyciągniętą z laptopa).

Zamiast rączki, dostaniemy zawias z podstawką, których będziemy mogli użyć do stabilnego ustawienia tabletu. Podstawka na obrotowym zawiasie będzie otwierać się jak książka, więc zyskamy kilka sposobów na korzystanie z tego urządzenia, włącznie z trybem działania przypominającym Studio od Microsoftu, gdzie ekran pełni funkcję biurka kreślarskiego. Gdyby połączyć to z nowym S-Penem (takim, jaki mamy w smartfonie Galaxy Note 9), to zyskalibyśmy całkiem przyjemnie zaprojektowany sprzęt, który mógłby oczarować twórców treści.

Jeśli wydaje nam się, że będzie to prawdziwy kombajn, z mocnymi podzespołami, to przeciek nie pozostawia nam na to nadziei.  Uważa się, że View 2 będzie działać na procesorze Exynos, zaś sam wyświetlacz miałby charakteryzować się rozdzielczością 1080p. Lista „słabostek” jest dłuższa: 3 GB RAM-u, brak obsługi trybu DeX, brak rysika w zestawie. Dodatkowo całość raczej będzie ważyć swoje.

Galaxy View (2015)

Wychodzi więc na to, że szykuje się premiera nie tyle odpowiednika Microsoft Studio, a czegoś na kształt monitora kuchennego z Androidem. Tablet posłuży więc głównie do przeglądania internetu i oglądania filmów, i nie będzie się zbytnio nadawać do pracy w sektorze kreatywnym czy jako stacja robocza.

Ani cena, ani konkretna data premiery Galaxy View 2 nie są znane. Informacja, że poprzednia generacja została zaprezentowana w październiku, nic tu chyba nie wnosi. Samsung ogłosi premierę dużego tabletu wtedy, kiedy uzna to za stosowne.

źródło: Android Police
na zdjęciach: Galaxy View

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona