Samsung Galaxy A5 2016 Android Nougat (fot. Tabletowo.pl)

Często pytaliście o tę aktualizację: Samsung Galaxy A5 2016 z sieci Plus dostaje Androida Nougat

Takie dziwne uczucie się pojawia, kiedy wydaje się, że wszyscy właściciele Samsunga Galaxy A5 2016 dostali już aktualizację do Androida Nougat. Wszyscy, tylko nie Ty – bo masz smartfon kupiony w salonie Plusa. Szczęśliwie dziś się to zmienia.

To wyglądało mniej więcej tak: najpierw Nougata dostawali ci właściciele Galaxy A5 2016, którzy kupili go w T-Mobile lub Play. To było jakiś miesiąc temu. Kilka dni później aktualizację mogli pobierać posiadacze tego modelu, którzy zaopatrzyli się w niego w wolnej sprzedaży. Później przyszła też pora na urządzenia, które rozprowadzał Orange. A o aktualizacji od Plusa długo nie było ani widu, ani słychu.

Reklama

Oczywiście wszystkie procesy potrzebne do aktualizacji mają swoje tempo – u jednych wszystko dzieje się nieco szybciej, a u innych wolniej. Najważniejsze jest to, że sieć Plus też zaczęła udostępniać aktualizację Galaxy A5 2016.

Paczka z danymi do pobrania ma 985 MB. Oprócz przerzutki na wyższą wersję systemu, Wasze Samsungi zyskają kilka innych usprawnień, na przykład:

  • nowy sposób obsługi
  • różne tryby wydajności
  • lepsze wykorzystanie funkcji powiadomień
  • poprawioną użyteczność przycisku Szybkie ustawienia

Rzecz jasna Android 7.0 wnosi parę innych domyślnie zaszytych w system funkcji, w tym obsługę Android Pay czy oszczędniejsze zarządzanie energią.

Część naszych czytelników skarży się na pewne problemy z połączeniem Wi-Fi po aktualizacji. W większości wypadków wystarczy zresetowanie ustawień sieciowych. Mamy nadzieję, że upgrade Waszych smartfonów przebiegnie szybko i sprawnie.

Mateusz, dziękujemy za informację i zrzuty ekranu!