Transformers naszych czasów – samochód elektryczny, który chodzi. Prototyp Hyundai zadziwia

Projektanci Hyundai mają wyobraźnię. Dali tego dowód, prezentując prototyp wozu elektrycznego, który potrafiłby w razie konieczności stanąć na nogach i przejść przez trudny odcinek terenu. Dosłownie.

Pojazd nosi nazwę Elevate i jak na razie, jest tylko prezentacją pomysłu inżynierów Hyundai. Wystarczy jednak krótki film, by zaintrygował swoim niebanalnym projektem.

Reklama

Zakłada on, ze samochód zostanie wyposażony w cztery niezależne nogi, na końcu których będą znajdować się napędzane elektrycznie koła. Podczas przemieszczenia się po drodze, wóz będzie zachowywał się jak typowy samochód autonomiczny. Wystarczy jednak wystawić go na próbę w postaci przemierzenia trudniejszego terenu, a ten pokaże, na co go stać.

Wyciągając złożone nogi, Elevate ma być w stanie pokonywać przeszkody o wysokości nawet 1,5 m oraz przechodzić przez zagłębienia terenu. Zgodnie z założeniami, będzie mógł kroczyć z prędkością około 5 km/h.

Dzięki modułowej kabinie, do której będzie można dostać się z każdej strony, elektryczny łazik mógłby sprawdzić się na terenach akcji ratunkowych, gdzie często występują utrudnienia komunikacyjne.

Rzecz jasna Elevate jest tylko prototypem, więc trudno spodziewać się szybkiej realizacji tego typu projektu, jednak trzeba przyznać, że jest ciekawy. Przypomina nieco jakiegoś przodka Transformersów albo łazik Mako z gry Mass Effect ;)

Hm, podobny, ale tylko trochę

źródło: wirtualnemedia.pl