Pierwszy salon Xiaomi w Warszawie zostanie otwarty w maju. Wiadomo już, gdzie będzie się znajdował | Tabletowo.pl

Pierwszy salon Xiaomi w Warszawie zostanie otwarty w maju. Wiadomo już, gdzie będzie się znajdował

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi zbudowało swoją potęgę, sprzedając urządzenia przez internet. Pozwalało to bowiem zmniejszać koszty, a tym samym również końcową cenę każdego sprzętu. W ostatnim czasie schemat ten przestał jednak przynosić tak spektakularne efekty, jak wcześniej, dlatego producent zdecydował się stworzyć rozbudowaną sieć sklepów stacjonarnych, w których klienci będą mogli na własne oczy zobaczyć urządzenia z portfolio marki. W Polsce również takie powstają – kolejny zostanie otworzony w Warszawie już w przyszłym miesiącu.

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem pierwszego salonu Xiaomi w Polsce w Centrum Handlowym Serenada w Krakowie dowiedzieliśmy się, że podobny zostanie otwarty również w Warszawie. Wówczas jednak nie było wiadomo, kiedy to nastąpi – mówiło się o perspektywie kilku lub nawet kilkunastu tygodni, ale nie później niż przed początkiem wakacji.

Dzisiaj ABC Data oficjalnie poinformowało, że pierwszy w Warszawie salon Xiaomi będzie się mieścił w… Centrum Handlowym Arkadia, czyli w tym samym miejscu, w którym aktualnie jest otwarta na początku czerwca 2017 roku wysepka Mi Zone. Co prawda nie zostało to powiedziane wprost, ale praktycznie pewne jest, że zostanie ona zlikwidowana.

Salon Xiaomi ma znajdować się na parterze Arkadii, najprawdopodobniej naprzeciwko Samsung Brand Store. Pierwszą informację potwierdziło oficjalnie ABC Data, drugą natomiast przekazał serwisowi Spider’s Web jeden z pracowników wspomnianego centrum handlowego. Znana jest też już data otwarcia – zaplanowano je na 12 maja 2018 roku (jest to sobota, na drugi dzień jest niedziela z zakazem handlu).

Jak wspomniałem, za prowadzenie salonu Xiaomi w Warszawie odpowiedzialny będzie jeden z dwóch oficjalnych dystrybutorów marki w Polsce, ABC Data. Drugi, firma Ingram Micro Poland, prowadzi niedawno otwarty Mi Store w Krakowie. Prawdopodobnie także i tym razem przygotowane zostaną kuszące promocje na otwarcie, ale na konkretną listę ofert musimy jeszcze chwilę zaczekać.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi Store w Centrum Handlowym Serenada Krakowie

Źródło: informacja prasowa, Spider’s Web

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona