Sakshat – przy nim słowo „tani” przybiera właściwego znaczenia!

Reklama

Jeśli Asus Eee Pad Transformer lub Acer Iconia Tab A500 są według Was tanimi tabletami (ich koszt w podstawowej wersji wynosi 1599 złotych), to ciekawe co powiecie na temat tabletu Sakshat – jednego z najtańszych tabletów na świecie. Jego cena wynosi 49 dolarów. Przeliczać na złotówki czy sobie darować? :)

O tym urządzeniu pisałam już kilka razy. Początkowo miało kosztować 35 dolarów, jednak później okazało się, że kwota ta niestety ulegnie nieznacznemu podwyższeniu – jak wielkiemu przekonaliśmy się dopiero teraz. Obecnie tablet wyceniany jest na 49 dolarów. Ale to nie koniec. Żeby było jeszcze ciekawiej, akcję ma wspierać rząd Indii, który ma dofinansowywać 50% wartości urządzenia – wszystko wskazuje więc na to, że użytkownik końcowy będzie płacić tylko 25 dolarów.

Czego możemy się spodziewać po urządzeniu za 49 dolców? Na jego pokładzie znajdziemy 7-calowy ekran o nieznanej rozdzielczości (prawdopodobnie 800 x 480 pikseli), dysk twardy o pojemności 32GB, 2GB RAM, kamerkę do połączeń wideo, port USB oraz WiFi. Według wcześniejszych informacji całość ma pracować w oparciu o Androida, jednak nie wiadomo której edycji – na pewno jednej ze starszych (1.6, 2.1, 2.2?).

Sakshat skierowany jest na rynek lokalny, tzn. że będzie go można kupić wyłącznie w Indiach. Pierwsze 10 tysięcy sztuk trafi do sprzedaży już pod koniec czerwca (pierwsze sztuki mają powędrować do IIT-Rajasthan, Indyjskiego Instytutu Technologii), natomiast 90 tysięcy modeli – za jakieś cztery miesiące, o czym donosi TimesOfIndia.

źródło, źródło