S Pen się przyjął. Doczekamy się rysika w większych tabletach Samsunga?

tablet rysik samsung s-pen

Dzięki rysikowi S Pen życie posiadaczy Galaxy Note stało się łatwiejsze… No dobrze, życie może nie, ale wprowadzanie teksu i obsługa samego urządzenia na pewno. Na stronie producenta możemy przeczytać, że „funkcja rysika S Pen wyróżnia się czułością nacisku, co sprawia, że pisanie i rysowanie odbywa się bardzo podobnie jak za pomocą zwykłych przyborów do pisania”. Ale oprócz tego pozwala na swobodne zaznaczanie, kopiowanie czy też wycinanie grafiki. Brzmi zachęcająco, prawda? Tylko dlaczego z tego dobrodziejstwa mogą korzystać jedynie użytkownicy Galaxy Note? Niesprawiedliwe! Jednak jest nadzieja, że już niedługo się to zmieni.

W wywiadzie dla Laptop Magazine, Ryan Bidan – menadżer ds. marketingu Samsunga poinformował, iż rozważana jest możliwość zastosowania tej technologii w przypadku większych wyświetlaczy. Czy oznacza to, że S Pen zawita w rodzinie Galaxy Tab? Całkiem możliwe. Miejmy tylko nadzieję, że zastosowanie digitizera firmy Wacom nie odbije się zbytnio na cenie nowych urządzeń.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Tymczasem warto dodać, że już podczas Mobile World Congress 2012 w Barcelonie powinniśmy poznać kolejne tabletowe nowości Samsunga.

źródło