Taką specyfikacją Xiaomi Mi Max 4 podbije serca osób, które lubią duże i dobrze wyposażone smartfony

Ostatni smartfon z serii Mi Max, Xiaomi Mi Max 3, zadebiutował w lipcu 2018 roku. Nie spodziewamy się więc, że w najbliższych tygodniach zadebiutuje jego bezpośredni następca, jednak nie przeszkadza nam to, aby zacząć gromadzić przecieki na jego temat. A ten konkretny brzmi niezwykle obiecująco.

Specyfikacja Xiaomi Mi Max 4

Jeśli przywoływane doniesienia się potwierdzą, to Xiaomi Mi Max 4 będzie najlepszym smartfonem z tej serii w historii. Po raz pierwszy w tym modelu zagości wyświetlacz AMOLED, podczas gdy wszyscy poprzednicy mają ekrany LCD. Panel, podobnie jak w Xiaomi Mi Max 3, ma mieć przekątną 6,9 cala.

Reklama

Serwis źródłowy nic nie wspomina natomiast na temat jego rozdzielczości, ale Xiaomi na pewno nie zejdzie poniżej Full HD. Pytanie tylko, na jakie wycięcie zdecyduje się producent (bo na jakieś na pewno).

Sercem Xiaomi Mi Max 4 zostanie niemal flagowy, ośmiordzeniowy (8x Kryo 360; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 710 z układem graficznym Adreno 616. W zależności od wersji, będzie on współpracował z 4 GB lub 6 GB RAM. Pamięć wbudowana ma mieć zaś pojemność 64 GB lub 128 GB, jednak na razie nie wiadomo, czy Xiaomi da możliwość jej rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Na tyle Xiaomi Mi Max 4 znajdzie się moduł aparatu, w którym wszystkie oczka razem wzięte mają mieć rozdzielczość 32 Mpix. Nie wiadomo jednak, jakimi parametrami będą charakteryzować się poszczególne obiektywy i ile w ogóle ich będzie. Na przodzie pojawi się natomiast pojedyncza kamerka 8 Mpix.

Łączność w Xiaomi Mi Max 4 zapewni m.in. Bluetooth 5.0 i modem LTE. Smartfon będzie pracować pod kontrolą systemu Android Pie z interfejsem MIUI, a energię do działania ma zapewnić mu akumulator o pojemności 5600 mAh, czyli o 100 mAh większej niż ogniwo w Xiaomi Mi Max 3.

Najciekawsze zostawiłem na koniec

To jeszcze nie wszystko, co mówi na temat Xiaomi Mi Max 4 serwis źródłowy. Informuje on bowiem, że smartfon zostanie wyposażony również w zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych oraz moduł NFC. Jeśli faktycznie tak się stanie, będzie to pierwszy model z tej serii zarówno z jednym, jak i drugim rozwiązaniem na pokładzie.

Na razie nie wiadomo, na ile zgodna z prawdą jest przywołana powyżej specyfikacja Xiaomi Mi Max 4, jednak życzyłbym sobie, aby była w jak największym stopniu, gdyż taka lista parametrów jest po prostu rewelacyjna.

*na grafice tytułowej Xiaomi Mi Max 3

Źródło: China Review dzięki gsmManiaK