Ruszyła polska przedsprzedaż Allview P6 Pro, który aspiruje do miana „średniaka”

Rumuński Allview wszedł na polski rynek nieco ponad rok temu. Mimo to jego portfolio dosłownie pęka w szwach, oferując kilkadziesiąt różnych produktów. Dzisiaj zasilił je model P6 Pro, którego od dziś można zamówić w przedsprzedaży.

Reklama

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że smartfon aspiruje do miana średniaka (biorąc pod uwagę wygląd grafik promocyjnych), choć jego podzespoły nie do końca na to wskazują. Znajdują się wśród nich: 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor o maksymalnym taktowaniu 1 GHz (4 x Cortex-A53), układ graficzny Mali-T720 i 1 GB RAM. Na pliki użytkownik dostaje 8 GB, które może rozbudować przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB.

Do jego dyspozycji oddano również dwa aparaty: 8 Mpix na tyle z pojedynczą diodą doświetlającą i przysłoną f/2.0 oraz 5 Mpix na przodzie do selfie i wideorozmów.

Allview P6 Pro ma wymiary 144x73x8,1 mm i waży 154 gramy. Jego pracą zarządza preinstalowany system operacyjny Android 5.1 Lollipop, zaś energii dostarcza mu akumulator o pojemności 3140 mAh, który ma umożliwić 820 minut rozmów lub 392 godzin „pracy” w trybie czuwania. Dodatkowo wspiera on Tryb Szybkiego Ładowania, co umożliwia jego pełne naładowanie w niecałe 2 godziny.

Producent zwraca również uwagę na wyjątkowy dźwięk, jaki wydobywa się z wbudowanych głośników oraz ponadczasową elegancję, którą tworzą użyte materiały. Niestety do ich „wyjątkowości” mam pewne zastrzeżenia – szkło znalazło się tylko na przodzie, na tyle natomiast użyto jakiegoś materiału je imitującego/przypominającego. Ramka również wykonana jest z tworzywa sztucznego.

Na pierwszy rzut oka Allview P6 Pro sprawia wrażenie bardzo ciekawego urządzenia. Jednak po bliższym zapoznaniu się z nim znajduję co najmniej kilka propozycji od konkurencji, które dosłownie miażdżą produkt z Rumunii. Mowa tu także o cenie, która wynosi 699 złotych i jak dla mnie jest na obecne realia zdecydowanie za wysoka.

Źródło: Allview