Uber logo
Uber logo

Uber będzie dostarczał przesyłki w polskich miastach. Na początek Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław i Trójmiasto

Uber znany głównie z realizowania przewozów pasażerskich i dostarczania jedzenia, ale rozszerza swój profil działalności i od teraz będzie także rozwoził paczki w granicach jednego miasta – także w Polsce.

Reklama

Rusza Uber Connect

Podczas wydarzenia Go&Get, Uber zaprezentował nowe usługi i aplikacje, które już wkrótce będą dostępne w aplikacji. Jedną z nowości jest usługa Uber Connect, która umożliwi szybkie przesyłanie paczek. Będzie to możliwe na terenie Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia oraz Trójmiasta.

Na nowej usłudze na pewno skorzystają klienci, którzy będą chcieli w prosty i szybki sposób wysyłać paczki, nie odczuwając przy tym różnicy pomiędzy zamówieniem przejazdu a zamówienie przesyłki. Nie można zapominać też o kierowcach realizujących zlecenia z platformą Uber, ponieważ dzięki dodatkowym kursom, będą mieli szansę na realne zwiększenie swoich zarobków.

uber
(fot. Uber)

Jak działa Uber Connect?

Pierwszym krokiem jest oczywiście odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie przesyłki przed transportem. Następnie w aplikacji Uber należy wybrać usługę Connect, uzupełnić imię i nazwisko odbiorcy oraz dodatkowe informacje o dostawie. Potem pozostało już czekać na kierowcę, który zjawi się w umówionym miejscu, aby przejąć paczkę i ją dostarczyć. Uber zapewnia, że nadanie i dostarczenie przesyłki na terenie tego samego miasta zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż w przypadku tradycyjnych metod.

Co ważne, w czasie przejazdu zarówno nadawca jak i odbiorca mogą śledzić trasę oraz kontrolować czas, który pozostał do dostarczenia.

Aplikacje do zamawiania przejazdów cieszą się dużą popularnością w miastach

Według badania przeprowadzonego przez IPSOS ponad 60% mieszkańców miast, w których funkcjonuje Uber, przynajmniej raz skorzystało z aplikacji do zamawiania przejazdów. Uber postanowił wykorzystać tę popularność, dlatego wprowadził do swojej palety usług wspomniany wcześniej Uber Connect.

W trakcie kryzysu wywołanego pandemią szukaliśmy sposobów na to, jak nasza platforma może pomóc użytkownikom oraz klientom biznesowym w przewożeniu niezbędnych przesyłek. Jednocześnie chcieliśmy zapewnić dodatkowe możliwości zarobkowe współpracującym z nami partnerom. Postanowiliśmy dostosować naszą technologię do rosnących oczekiwań społeczności i firm. Sytuacja na świecie jest dynamiczna, dlatego skupiamy się na rozwijaniu usług, które odpowiadają na nowe potrzeby.Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Poland

Wydaje się to dość ciekawą opcją, szczególnie w większych miastach, gdzie czasem istnieje potrzeba pilnego przekazania dokumentów pomiędzy placówkami firmowymi. Regulamin i dodatkowe informacje dotyczące Uber Connect znajdują się na stronie internetowej usługodawcy.