Nowa aplikacja twórców Runtastic, specjalistów od fitness to… Runtasty. I jest książką kucharską

Pierwsze skojarzenie z aplikacją Runtastic? „To ta apka do biegania, tak?”, „Znam, używam, dobry tracker fitness”, „Przydaje się jako trener do regularnych ćwiczeń”. I są to skojarzenia całkiem poprawne. Twórcy tej aplikacji postanowili pójść nieco dalej. Skoro Runtastic jest apką dla biegaczy, to za ćwiczeniami powinna iść dobra, zbilansowana dieta. I w tym ma pomóc Runtasty.

Reklama

Runtasty zawiera zestaw przepisów na przyrządzenie prostych dań, które pomogą utrzymać dobrą kondycję. To swoiste uzupełnienie regularnych ćwiczeń.

Na początek w aplikacji wylądowało 40 przepisów kulinarnych, które zostały zatwierdzone przez dietetyków i spełniają wiele wymagań żywnościowych: są przepisy na posiłki bezglutenowe, wegańskie, wegetariańskie, niskowęglowodanowe, wolne od mleka i tak dalej. Każdy z nich zawiera informacje o składzie i ilości kalorii. Dołączono do nich też filmy, które krok po kroku poprowadzą nas przez proces przygotowania ukochanego jedzonka. Przepisy da się filtrować według typów „Przygotuj w 15 min”, „Po treningu” i tak dalej.

Reklama

Dodatkowo pojawia się kilka „kitchen hacków” – sprytnych wskazówek w formie wideo, które pomagają zorganizować proces przygotowania posiłku.

Nazwa jest zabawna, ale wydanie tego typu aplikacji jako uzupełniającej programu śledzącego naszą aktywność fizyczną, to chyba dobry pomysł. Niektórzy poświęcają sporo czasu na szukanie w internecie przydatnych przepisów dla osób aktywnych fizycznie. Inni zaś tego nie robią – z braku czasu właśnie. Warto więc Runtastic wypróbować. Aplikację można ją pobrać stąd. Jest po angielsku, co dodatkowo może pomóc nam poćwiczyć nazwy warzyw i owoców in inglisz ;)

 

źródło: Google Play przez AndroidPolice