Rube Works debiutuje w App Store | Tabletowo.pl

Rube Works debiutuje w App Store

Dołącz do dyskusji 0

Wikipedia definiuję Maszynę Rube Goldberga jako „przesadnie rozbudowane urządzenie lub serię mechanizmów działających na zasadzie domina, które w złożony sposób wykonują bardzo proste czynności”. Konstrukcje tego typu stanowiły już tematykę niejednej gry komputerowej (że wspomnę tylko o kultowej w pewnych kręgach serii The Incredible Machine), jednak Rube Works: The Official Rube Goldberg Invention Game jest pierwszym tytułem, który odnosi się bezpośrednio do samej postaci tego nieszablonowego wynalazcy.

Problemy z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w Rube Works inspirowane są bowiem autentycznymi rysunkami autorstwa Rube Goldberga, które zresztą będziemy mogli obejrzeć, jeśli zbierzemy w danej planszy odpowiednią ilość gwiazdek. W trakcie gry przyjdzie nam więc konstruować maszyny służące między innymi do otwierania drzwi do garażu, zamykania okna czy gaszenia światła. Również styl graficzny gry nawiązuje wyraźnie do charakterystycznej kreski amerykańskiego wynalazcy.

Gra Rube Works: The Official Rube Goldberg Invention Game dostępna jest do nabycia w internetowym sklepie z aplikacjami App Store za 2,69 euro. Jej twórcy zapewniają, że niedługo pojawi się ona również na innych platformach.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona