Te zabawne klipsy pomogą Ci biegać zgodnie z rytmem muzyki | Tabletowo.pl

Te zabawne klipsy pomogą Ci biegać zgodnie z rytmem muzyki

Dołącz do dyskusji 0

Widzieliśmy już smartwatche, które pomagają ustalić rytm biegu i zsychronizować je z bitami słuchanej muzyki. Teraz czas na inteligentne klipsy, które sprawią, że będziemy maszerowali tak równo, że bez wstydu zaplanujemy uczestnictwo w defiladzie wojskowej.

Ruawalk pomaga wybrać taką muzykę, która będzie pasować do rytmu biegu, jaki sobie narzuciliśmy. Jednocześnie stawia przed nami różne personalne cele, a głosowy asystent podpowie nam, czy powinniśmy zwolnić, czy też przyśpieszyć, żeby nasz chód pasował do piosenki.

Utrzymywanie rytmu się opłaca, gdyż zarabia się w ten sposób punkty, których suma będzie wyświetlana po treningu. Można kupić za nie nowe utwory w bibliotece muzycznej Ruamusic. Oczywiście najlepszą motywacją byłaby rzeczywista waluta, jednak punktów nie zamienimy na prawdziwe pieniądze.

Samo urządzenie ma 12 g i wygląda jak… do czego to przyrównać? Do opakowania cieni do powiek?

W każdym razie, rzecz występuje w czterech odmianach kolorystycznych: mięcie, pomarańczy, fiolecie i różu. Klips przymocowuje się do jednego z butów przed treningiem. Dostarcza on informacje do smartfona przez trzy do pięciu dni – potem trzeba go naładować.

https://youtu.be/qlARd-P0tmw

Ruawalk twierdzi, że może zapewnić wysoki poziom dokładności mierzenia kroków w porównaniu do innych urządzeń opartych na aplikacjach, które często mają tendencję do zawyżania statystyk. Istnieje siedem różnych trybów ćwiczeń („jestem na diecie”, „bieg mocy”) – począwszy od lekkiego joggingu po wymagającą, dającą w kość, półgodzinną sesję. Każdy z trybów obejmuje rozgrzewki i interwały na zaczerpnięcie powietrza.

Na rynku jest pełno podobnych urządzeń, włącznie z butami, które powiedzą nam, czy jesteśmy wystarczająco „fit”, by biegać, czy używających czujników, które zasygnalizują nam ryzyko kontuzji. Ruawalk musi się czymś wyróżniać, i zdaniem twórców gadżetu takim wyróżnikiem jest dokładność pomiarów. Firma jest tego tak pewna, że ustawiła próg finansowy kampanii na Kickstarterze na 30000 dolarów.

Zatem, jeśli podczas treningu potrzebowałbyś głosu, który mówiłby ci, że powinieneś trochę „przycisnąć”, i uwielbiasz biegać w rytm muzyki, możesz zamówić klips za 69 dolarów na tej stronie. Obecnie firma nie mówi nic o tym, czy po zakończeniu kampanii cena detaliczna gadżetu spadnie.

źródło: Wareable, Kickstarter

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona