Rozwijane ekrany w smartfonach już w 2017 roku? | Tabletowo.pl

Rozwijane ekrany w smartfonach już w 2017 roku?

Dołącz do dyskusji 0

Czyżby 2017 rok miał być małym przełomem w produkcji smartfonów? Pojawiły się informacje, że już w przyszłym roku na rynek mają trafić pierwsze urządzenia z rozwijanym ekranem. Producentem będzie nie byle kto, bo Samsung.

Wprowadzenie zawijanych ekranów stanie się możliwe za pomocą technologii zaprezentowanej po raz pierwszy w 2013 roku podczas targów CES. Według najnowszych doniesień dopiero teraz prototypowa technologia została na tyle przygotowana, aby można było ją masowo wdrożyć w smartfonach.

Według Bloomberga Samsung przygotowuje aż dwa modele smartfonów z rozwijanymi ekranami. Jeden z nich ma mieć 5-calowy ekran, który po rozwinięciu zwiększy się do 8 cali. Oba urządzenia rozwijane są pod kodową nazwą Project Valley, a najwcześniej zobaczymy je podczas lutowych targów MWC 2017 w Barcelonie.

Teraz jeszcze parę słów o ekranach. Będą one oczywiście w technologii AMOLED, najprawdopodobniej zaprezentują te same rozwiązania, które widzieliśmy w serii Edge smartfonów Samsunga (np. Samsung Galaxy S7 edge). Różnica będzie taka, że ekrany w dotychczasowych Samsungach edge są umieszczone na stałe, podczas gdy w nowych mają być ruchome – rozwijane przez użytkownika.

Źródło: Bloomberg

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona