Rozwiązania AMX kompatybilne z iPadem

Reklama

AMX poinformował, że jego rozwiązania są kompatybilne z urządzeniami firmy Apple®. W praktyce oznacza to możliwość zarządzania systemami AMX za pośrednictwem urządzeń Apple®, a także opcję kontroli urządzeń Apple® przy wykorzystaniu AMX.

AMX to jeden z największych na świecie dostawców zaawansowanych systemów do zarządzania multimediami. Znajdują one zastosowanie głównie w przypadku sal konferencyjnych i szkoleniowych, ale również w pracowniach szkolnych czy domach, gdzie występuje znaczna liczba rozwiązań audiowizualnych. AMX pozwala na zarządzanie całą elektroniką (i nie tylko) z jednego miejsca – przy użyciu konsoli z panelem dotykowym można sterować temperaturą w pokoju, telewizją, projektorem, nagłośnieniem, kamerami monitoringu wizyjnego, żaluzjami itp. Dzięki podjętym przez AMX działaniom, zarządzanie jest możliwe także z poziomu urządzeń firmy Apple®.

Systemy i urządzenia AMX mogą być już sterowane za pomocą nowego na rynku Apple® iPad’a. Obecnie AMX wspiera integrację z Apple, Blackberry®, a także technologie bazujące na platformie Android® oraz Windows®. W przypadku rozwiązań Apple (iPod, iPad), AMX oferuje integrację technologii, które komunikują się w obu kierunkach: od Apple do AMX oraz od AMX do Apple. AMX oferuje dwie aplikacje: interfejs pozwalający takim produktom, jak Apple iPad kontrolować system AMX, a także aplikację umożliwiającą technologii AMX zarządzanie materiałami muzycznymi oraz wideo w urządzeniach Apple iPod i Apple TV®.

Dla posiadających urządzenia Apple®, udostępniona przez AMX opcja oznacza możliwość zarządzania całą elektroniką znajdującą się w sali konferencyjnej czy w domu z poziomu panelu dotykowego z logo Apple®. Dzięki temu nie jest konieczne posiadanie dedykowanej dla systemu AMX konsoli z panelem dotykowym, aby sprawnie i z jednego miejsca sterować projektorem, nagłośnieniem, telewizją czy żaluzjami. Bez problemu będzie można wykorzystać do tego posiadane już urządzenie Appla®.

AMX wspiera obecnie integrację wielu komputerów PC, netbooków i tabletów przy wykorzystaniu przeglądarek Windows®, Internet Explorer®, Mozilla Firefox® oraz Apple Safari®. AMX wspiera również takie urządzenia, jak telefony komórkowe, które wykorzystują technologie: Android, Apple OS, Blackberry® i Windows Mobile®, a dodatkowo odtwarzacze mp3.

informacja prasowa, AMX