Idą kolejne zmiany – rozszerzamy Tabletowo o pion kulturowy! | Tabletowo.pl

Idą kolejne zmiany – rozszerzamy Tabletowo o pion kulturowy!

Dołącz do dyskusji 0

Kultura w obecnych czasach niewątpliwie zaczęła z powodzeniem iść w parze z technologią. A można pokusić się o śmielsze stwierdzenie, nie będące w żadnym wypadku przesadnym – kultura wchłonęła technologię, dzięki czemu stała się jeszcze bardziej bliższa zwykłemu śmiertelnikowi. Dlatego również na Tabletowo pojawią się pewne zmiany.

Przykłady przenikania się technologii i kultury można mnożyć w nieskończoność – digitalizacja zbiorów muzeów i bibliotek, rozszerzona rzeczywistość pozwalająca na swobodne „przenosiny w czasie”, aplikacje mobilne zastępujące chociażby notatniki, stopniowe zanikanie prasy na rzecz artykułów w sieci, czytniki e-booków wypierające papierowe egzemplarze książek etc.

I w tym miejscu, myślę że należy wspomnieć o meritum – Tabletowo rozszerza zakres swoich zainteresowań o aspekt technologiczny kultury, będące ściśle powiązany z Netflixem, Spotify oraz Tidalem. Dlaczego zdecydowaliśmy się na taki krok? Śpieszymy z wyjaśnieniem. Przede wszystkim te trzy platformy szturmem wdarły się do świadomości ludzi, czyniąc muzykę, seriale oraz filmy jeszcze bardziej przystępnymi. Streaming muzyki towarzyszy użytkownikom codziennie umilając podróże, bądź drogę do pracy czy szkoły. Osoby zaś zupełnie nieoglądające „telewizyjnej papki” mogą przeznaczyć swój wolny na czas na sprawdzenie wciąż powiększającej się o nowe produkcje bazy Netflixa.

Czego możecie się spodziewać z naszej strony? Tekstów zgłębiających szczegóły tychże platform, dotyczących podobieństw i różnic. Ponadto nie powinno zabraknąć przeglądu najważniejszych wydawnictw, porównań ekranowych i muzycznych, felietonów oraz rzecz jasna – recenzji. Jeśli macie jakieś sugestie związane z tą tematyką, śmiało piszcie w komentarzach.

Tabletowo się zmienia, przede wszystkim dla Was. Chcielibyśmy, żebyście odwiedzali nasz portal z przyjemnością, dlatego rozwijamy się i angażujemy w różne aktywności. Niedawno Kasia z nieukrywaną satysfakcją poinformowała Was, że rozpoczynamy współpracę z Komputronikiem. Od ponad miesiąca nadajemy własny podcast hehTech, którego piąty odcinek możecie już dzisiaj wysłuchać. Staramy się dostarczać wciągające, autorskie artykuły na tematy okołotechnologiczne. Sama treść codziennych newsów też powoli się zmienia – coraz częściej jako jedni z pierwszych w polskim internecie publikujemy interesujące doniesienia nie tylko ze świata mobilnej technologii, ale technologii w ogóle. Rdzeniem naszej działalności pozostają nadal recenzje i porównania sprzętu – możecie być pewni, że będzie ich coraz więcej!

Mamy nadzieję, że wspomniane zmiany Wam się spodobają i przysporzą tyle frajdy, co nam wdrażanie ich. Wracając do tematu kultury na Tabletowo, żeby Was poznać od tej nowej strony, chcielibyśmy się dowiedzieć z jakich serwisów korzystacie. 

Dziękujemy za udział w ankiecie. Spodziewajcie się wpisów poświęconych kulturze!

ekipa Tabletowo

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona