Samsung logo (fot. Pixabay)

Smartfon, który jest rozsuwany i składany jednocześnie? To jeden z nowych patentów Samsunga!

Samsung chce uchodzić za najbardziej innowacyjnego producenta smartfonów z Androidem. To właśnie z tego powodu obserwujemy ostatnio wzmożoną aktywność tego producenta w kwestii prezentowania rozmaitych nowych rozwiązań w przypadku jego urządzeń. Koreańczycy opatentowali właśnie nowe rozwiązanie związane ze swoim składanym smartfonem, które to może uczynić mechanizm jego działania jeszcze ciekawszym. 

Koncern z Korei pokazał swój pierwszy koncept składanego smartfona niemal miesiąc temu. Od razu wzbudził on mnóstwo kontrowersji i burzę opinii. Wielu fanów marki stwierdziło wtedy że prototyp smartfona Samsung Galaxy F:

Reklama
  • jest brzydki,
  • będzie drogi,
  • „co to za lotniska na froncie urządzenia?”,
  • że składany ekran może być awaryjny.

Samsung jednak zdaje się nie przejmować krytyką ze strony użytkowników, zwłaszcza, że mieliśmy do czynienia z urządzeniem w etui ukrywającym jego prawdziwą obudowę. Patentuje nawet kolejne rozwiązanie, które chce wykorzystać w przypadku kolejnej wersji swojego składanego smartfona. Okazuje się, że być może zostanie on również wyposażony w… slider! Być może ma to być jeden ze sposobów na uczynienie tego połączenia smartfona i tabletu bezramkowcem.

fot. MySmartPrice

Na razie możemy jedynie snuć domysły odnośnie funkcjonalności takiego rozwiązania. Myślę jednak, że konstruktorzy Samsunga mogą uczynić z niego pożytek. Co ciekawe, na wizualizacji patentu uwagę przykuwa dodatkowy, niewielki wyświetlacz dostępny po rozsunięciu urządzenia. Być może będzie on służył do wyświetlania najważniejszych powiadomień.

https://www.tabletowo.pl/2018/11/07/samsung-skladany-smartfon-prezentacja-zapowiedz/

Rozwiązania, które Samsung zamierza wdrożyć w niedalekiej przyszłości prezentują się naprawdę ciekawie, Czy koncern z Korei nas nimi oczaruje? Tego dowiemy się najprawdopodobniej dopiero za kilka, lub kilkanaście tygodni.

Źródło: Phone Arena