Smartfon, który jest rozsuwany i składany jednocześnie? To jeden z nowych patentów Samsunga! | Tabletowo.pl

Smartfon, który jest rozsuwany i składany jednocześnie? To jeden z nowych patentów Samsunga!

Dołącz do dyskusji 0

Samsung chce uchodzić za najbardziej innowacyjnego producenta smartfonów z Androidem. To właśnie z tego powodu obserwujemy ostatnio wzmożoną aktywność tego producenta w kwestii prezentowania rozmaitych nowych rozwiązań w przypadku jego urządzeń. Koreańczycy opatentowali właśnie nowe rozwiązanie związane ze swoim składanym smartfonem, które to może uczynić mechanizm jego działania jeszcze ciekawszym. 

Koncern z Korei pokazał swój pierwszy koncept składanego smartfona niemal miesiąc temu. Od razu wzbudził on mnóstwo kontrowersji i burzę opinii. Wielu fanów marki stwierdziło wtedy że prototyp smartfona Samsung Galaxy F:

  • jest brzydki,
  • będzie drogi,
  • „co to za lotniska na froncie urządzenia?”,
  • że składany ekran może być awaryjny.

Samsung jednak zdaje się nie przejmować krytyką ze strony użytkowników, zwłaszcza, że mieliśmy do czynienia z urządzeniem w etui ukrywającym jego prawdziwą obudowę. Patentuje nawet kolejne rozwiązanie, które chce wykorzystać w przypadku kolejnej wersji swojego składanego smartfona. Okazuje się, że być może zostanie on również wyposażony w… slider! Być może ma to być jeden ze sposobów na uczynienie tego połączenia smartfona i tabletu bezramkowcem.

fot. MySmartPrice

Na razie możemy jedynie snuć domysły odnośnie funkcjonalności takiego rozwiązania. Myślę jednak, że konstruktorzy Samsunga mogą uczynić z niego pożytek. Co ciekawe, na wizualizacji patentu uwagę przykuwa dodatkowy, niewielki wyświetlacz dostępny po rozsunięciu urządzenia. Być może będzie on służył do wyświetlania najważniejszych powiadomień.

Samsung pokazał składany smartfon. Tak jakby…

Rozwiązania, które Samsung zamierza wdrożyć w niedalekiej przyszłości prezentują się naprawdę ciekawie, Czy koncern z Korei nas nimi oczaruje? Tego dowiemy się najprawdopodobniej dopiero za kilka, lub kilkanaście tygodni.

Źródło: Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona