Rozpoczynamy testy Sony Xperia XZ1 19

Rozpoczynamy testy Sony Xperia XZ1

Kilka dni temu, podczas targów IFA 2017 w Berlinie, został zaprezentowany nowy flagowy model od Sony – Xperia XZ1. I my już teraz mamy okazję sprawdzić, co potrafi ten smartfon. Macie jakieś pytania?

Sony Xperia XZ1 niewiele różni się od swoich poprzedników. Przede wszystkim zmieniło się wykończenie obudowy – błyszczący metal zastąpiono matowym. Według mnie jest to zmiana jak najbardziej na plus. Poza tym krawędzie, szczególnie górna i dolna, są bardziej zaokrąglone. Na minus możemy natomiast zaliczyć odstającą soczewkę aparatu głównego. Do tej pory zawsze była ona zrównana z obudową, co bez wątpienia wyróżniało urządzenia tego producenta na tle konkurencji. Szkoda, że teraz jest inaczej.

Rozpoczynamy testy Sony Xperia XZ1 20

Sony podczas konferencji w Berlinie bardzo podkreślało fakt, że Xperia XZ1 jest pierwszym urządzeniem z Androidem 8.0 Oreo na pokładzie. Poza tym do dyspozycji mamy możliwość skanowania 3D. Jak to będzie działało? Oczywiście jest to jedna z pierwszych rzeczy, które z chęcią sprawdzę.

Rozpoczynamy testy Sony Xperia XZ1 21

Teoretycznie Xperia XZ1 jest najnowszym flagowcem Japończyków. W praktyce jednak „najlepszym” smartfonem Sony nadal jest Xperia XZ Premium, której recenzję znajdziecie >tutaj<. Otrzymałem bowiem informację, że są to urządzenia dedykowane innym grupom docelowym, stąd ta dziwna sytuacja, że flagowiec tak na prawdę nie jest najlepszym modelem w portfolio.

Dajcie znać, jeśli macie jakiekolwiek pytania odnośnie Sony Xperii XZ1. Co chcecie, żebym sprawdził? Czekam na Wasze komentarze!

Tymczasem podrzucam jeszcze film z premiery Xperii XZ1 na IFA 2017.