Dziś rozpoczyna się przedsprzedaż iPhone’a XR – prawdziwego konia pociągowego Apple

Apple ogłosiło premierę iPhone’ów XS, XS Max i XR na specjalnej konferencji we wrześniu. Podczas gdy pierwsze dwa są już na rynku i rzekomo całkiem nieźle się sprzedają, na trzecie urządzenie trzeba było jeszcze trochę poczekać. Dziś rozpoczyna się przedsprzedaż iPhone’a XR.

Pierwsza fala przedsprzedaży składa się z 50 krajów i regionów, w tym Polski. Dostawy urządzeń rozpoczną się w następny piątek, 26 października.

Reklama

iPhone XR jest wyposażony w wyświetlacz LCD o przekątnej 6,1 cala i pracujący w rozdzielczości 1792 × 828 pikseli, co daje ich zagęszczenie na poziomie 326 ppi. Smartfon działa na takim samym procesorze, co dwa obecne już na rynku smartfony Apple – iPhone XS i iPhone XS Max. Ma jednak mniejsze możliwości fotograficzne – podczas gdy XS-y dysponują podwójnymi aparatami, tak XR korzysta z jednego oczka kamery z matrycą 12 Mpix (f/1.8) z optyczną stabilizacją obrazu. Z przodu znajduje się aparat 7 Mpix (f/2.2) z funkcją rozpoznawania twarzy Face ID. Całość zasilana jest przez baterię o pojemności 2942 mAh.

iPhone XR dostępny jest w pięciu kolorach: białym, czarnym, niebieskim, żółtym, koralowym i czerwonym (PRODUCT)RED.

W momencie publikacji tego wpisu sklep Apple jest był jeszcze zamknięty, ale możliwość zamówienia smartfona powinna pojawić się równo z wybiciem godziny 9:00 naszego czasu. Zamówienia można składać także w sklepach z elektroniką – przykładowo Media Expert oraz x-kom uruchomiły odpowiednie strony już dzisiejszego poranka.

Dla przypomnienia ceny iPhone’a XR:

  • 64 GB – 3729 złotych
  • 128 GB – 3999 złotych
  • 256 GB – 4479 złotych

Branża spodziewa się, że iPhone XR stanie się sukcesem sprzedażowym Apple – nie tylko pod względem zarobionych na nim pieniędzy, ale także sprzedanych sztuk urządzenia. Czy tak się stanie, to się jeszcze okaże. Trzeba jednak przyznać, że najtańszy iPhone z tego roku oferuje naprawdę sporo w porównaniu z ubiegłorocznymi iPhone’ami 8 i 8 Plus. Dodatkowo ci, którzy niechętnie wydaliby więcej pieniędzy na iPhone’y XS i XS Max, być może łaskawszym okiem spojrzą na tańszego od nich iPhone’a XR.

Oczywiście iPhone’a XR możecie kupić również u naszego Partnera, tj. w Media Expert.

źródło: Apple