Rozpoczęła się aktualizacja systemu Android 3.1 dla Motoroli Xoom

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich posiadaczy tabletu Motorola Xoom. Dzisiaj rozpoczyna się aktualizacja systemu urządzenia do wersji Google Android Honeycomb 3.1. Nowe oprogramowanie wnosi wiele poprawek oraz usprawnień, w tym długo wyczekiwane odblokowanie czytnika kart pamięci microSD.

Aktualizacja skierowana jest do tabletów Xoom zakupionych poza Stanami Zjednoczonymi, czyli w Europie i Azji. Nowe oprogramowanie zadebiutuje na Starym Kontynencie najpóźniej za kilka tygodni, lecz biorąc pod uwagę fakt, że pojawiło się już w Japonii, można stwierdzić, że nasze Xoomy już wkrótce powiadomią nas o aktualizacji.

Przypomnijmy, że Android 3.1 Honeycomb znalazł się już na tablecie Asus Eee Pad Transformer, a jego użytkownicy chwalą sobie nowości i usprawnienia, jakie wniósł. Forumowicze Tabletowo.pl doradzają, że najlepszym sposobem na bezproblemową aktualizację tabletu jest pozostawienie go na noc z włączonym WiFi.

Dajcie znać, czy udało Wam się zaktualizować swoją Motorolę Xoom. Jeśli nie – nie obawiajcie się, proces rozprowadzania nowego oprogramowania jest żmudny, skomplikowany i ma na niego wpływ wiele czynników. Prędzej czy później – Android 3.1 Honeycomb trafi także do Polski.