Różowe ekrany Galaxy S8 przestaną być różowe - Samsung wypuszcza aktualizację 16

Różowe ekrany Galaxy S8 przestaną być różowe – Samsung wypuszcza aktualizację

Jedną z głównych bolączek Samsunga Galaxy S8 i S8 Plus zdają się być tendencje wyświetlacza do nadmiernego emitowania różu. I o ile każdy z nas raz na jakiś czas powinien zerknąć na otaczający go świat przez różowe okulary, o tyle w telefonie za co najmniej 3499 złotych powinna być to raczej rzecz dobrowolna, a nie przymus. Samsung, wie, Samsung rozumie i Samsung zakasał rękawy do pracy.

Efektem prac jest aktualizacja oprogramowania dla obydwu wersji flagowca. Dla S8 nosi ona oznaczenie G950NKSU1AQDG, podczas gdy dla wersji z Plusem jest to G955NKSU1AQDG. O samej aktualizacji nie jestem w stanie powiedzieć Wam wiele więcej. Odświeżałem zarówno swojego Galaxy S8 jak i S8 Plus i niestety, aktualizacja póki co nie jest u mnie widoczna.

Różowe ekrany Galaxy S8 przestaną być różowe - Samsung wypuszcza aktualizację 17

Wygląda więc na to, że na dziś dzień producent testuje nową wersję softu tylko i wyłącznie na swoim rodzimym rynku, a jej dalsza dystrybucja to albo kwestia czasu, albo też producent uzależnia wdrożenie paczki danych na kolejnych rynkach od efektów obecnie podejmowanych działań.

Ciekawi mnie natomiast, czy aktualizacja będzie obligatoryjna, odgórnie dostępna dla wszystkich urządzeń, czy też producent odrobił zadanie domowe i wyselekcjonował wszystkie te partie urządzeń, które mają (lub mogą mieć) problemy z balansem barw i aktualizacja trafi tylko na te smartfony. Niestety, ale odpowiedzi na to pytanie raczej nie poznamy zbyt szybko.

PS: gdybyście otrzymali aktualizację, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach. Ja również będę stale monitorował temat.

źródło: gsmarena