Rosja wciąż niewzruszona wobec patentu Apple na wygląd iPada - Tabletowo.pl

Rosja wciąż niewzruszona wobec patentu Apple na wygląd iPada

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Rosja wciąż niewzruszona wobec patentu Apple na wygląd iPada Apple Nowości

Pamiętacie wiadomość sprzed kilku tygodni o nowym patencie Apple, który miał chronić wygląd serii iPadów? Choć „Nadgryzione Jabłuszko” uzyskało akceptację projektu w USA, to na wschodzie sprawa nie wygląda tak optymistycznie – Rosyjska Izba Sporów Patentowych odrzuciła apelację.

Przez ostatnie 2 lata Apple stara się opatentować w Rosji wygląd iPada, czyli tablet z zaokrąglonymi rogami, o płaskiej przedniej powierzchni i okrągłym przyciskiem pod ekranem. Na nieszczęście giganta z Cupertino, RISP uważa że wyszczególnione parametry „odnoszą się do wszystkich współczesnych urządzeń tego typu, również tych tworzonych przez innych producentów, takich jak Asus, Samsung, HTC, PocketBook, Sony etc.”. Izba Sporów Patentowych twierdzi również, że „niewielkie różnice w proporcjach urządzenia, wielkości ekranu czy wyglądzie przycisków nie są wystarczającym czynnikiem wyróżniającym” iPada na tle innych tabletów.

Przypomnijmy, że Rospatent, czyli Rosyjski Urząd Patentowy, odrzucił w kwietniu 2012 roku wniosek złożony przez Apple, uzasadniając swoją decyzję opinią iż tablet nie posiada charakterystycznych cech, które konsument zauważy na pierwszy rzut oka. To zmusiło firmę do odwołania się do wyższej instancji – teraz, po ponownej odmowie, Apple ma twardy orzech do zgryzienia. Firma póki co nie wypowiada się na temat ewentualnych dalszych prób opatentowania.

Czy zgadzacie się z rosyjską decyzją? Piszcie :)

źródło, źródło obrazka

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona